Floating Facebook Widget
Za co możesz być wdzięczny w ten świąteczny czas?

Jedną z rzeczy jaką znalazłam dla siebie (i odnajduję ją każdego dnia), to głęboka wdzięczność za ludzi, którzy są obecni w moim życiu. Uprzejmi i wspierający. I to jest jeden z najpiękniejszych prezentów na świecie nie tylko na święta. I to sprawia że święta są takie wspaniałe i życie jest takie wspaniałe. Dawniej myślałam, że w święta chodzi o prezenty i wszystkie te sprawy ale nie, tak naprawdę to co czyni święta cudownymi i moje życie cudownym - to ludzie.
I jest tego też druga strona. Bo wielu z nas staje się przeczulonymi przebywając wśród ludzi, a szczególnie w gronie rodziny, tek że czasem święta są dla nas dużym wyzwaniem. Dlaczego tak dzieje się gdy przebywamy z rodziną? I bez względu na to, jak bardzo ich cenimy i kochamy. Mamy z nimi tyle wspólnej historii, że w ich obecności wszystko to energetycznie powraca i stajemy się spięci. I to co się wówczas dzieje - zaczynamy być mniejsi niż prawdziwie jesteśmy. A właśnie to - zaprzestanie bycia sobą – jest najbardziej nieżyczliwą rzeczą jaką robimy sami sobie, gdy wchodzimy w ustalone role i odgrywamy kogoś kim już dawno nie jesteśmy. Temat jest dużo szerszy, natomiast na dobry początek możesz zadać sobie pytanie:
Jakbym był tutaj prawdziwie sobą – kim bym był?
Jakbym był teraz prawdziwie sobą – co bym wybrał?

Jak prawdziwie możemy być wdzięczni za naszych bliskich i rodzinę i być przy nich sobą na święta i zawsze? Tego sobie i nam wszystkim życzę.

Katarzyna Przyszewska (www.KatarzynaPrzyszewska.com)