Floating Facebook Widget
Wzmacniający Charakter Twoich Pomyślnych Kolorów

Pod terminem Feng Shui kryje się wiele szkół i metod, których wspólnym celem jest wykreowanie korzystnego miejsca, w którym żyjemy czy pracujemy; harmonia pięciu stadiów przemiany i balans ładunków przeciwnych - Yin & Yang. Inaczej mówiąc powinno być nie za ciemno - nie za jasno, nie za zimno - nie za gorąco. Wszystkiego w odpowiedniej ilości i jakości.

Feng Shui najczęściej kojarzone jest z aranżacją otoczenia, a przecież chodzi o nas - to my jesteśmy punktem centralnym wszelkiego postępowania..
Tylko że życie to nie bajka...Nie żyjemy w idealnym świecie. Stale się gdzieś przemieszczamy, mamy do czynienia z różnymi miejscami i z różnymi sytuacjami,
....nie zawsze pozytywnie wpływającymi na nas, dopełnieniem jest tempo życia i z nim narastający stres.

Naturalnie istotne jest pozytywne myślenie, możemy pomyśleć w stresogennej sytuacji na przykład...,,gwiżdżę na wszystko’’. Ale dobrze jest równolegle po prostu zadbać o siebie....wzmocnić się, swoją wewnętrzną naturę.
Temu służy osobiste feng shui – umożliwiające ustalenie dla każdego z nas , ( na podstawie daty urodzenia), korzystnych kolorów, które balansują naszą strukturę energetyczną, przez co jesteśmy bardziej uziemionymi...a tym samym silniejszymi.

Wyobraźcie sobie, że ktoś ma w strukturze urodzeniowej kolor zielony, czerwony, niebieski, i brązowy...nie ma koloru białego. Może to być przyczyną, że brakuje temu komuś odwagi w podejmowaniu decyzji, że jest ciągle niezdecydowany. Chwiejny.
Kolor biały jest kolorem balansującym jego kod urodzeniowy. Jest kolorem szczęśliwym. Dodanie tego koloru, noszenie więcej rzeczy w kolorze białym wpłynie pozytywnie na charakter tej osoby, a tym samym zwiększy jego możliwości adaptacyjne. Wzmocni płuca. Pozwoli łatwiej odszukać się w każdej sytuacji i zrealizować cele.
Człowiek zbalansowany energetycznie jest scentralizowany, a tym samym mniej podatny na stres, ma większe siły adaptacyjne.
Korzystne kolory fantastycznie uzupełniają nas - pełnią w pewnym sensie rolę talizmanów. Działają w dwóch zakresach: widocznym – jest ci w nich do twarzy, czujesz się w nich doskonale, bowiem podkreślają twoją urodę, niewidocznym- wzmacniają samoświadomość, dają mądrą pewność siebie.
Nosząc ubrania w szczęśliwych kolorach przepełnieni jesteśmy energia, będącą nośnikiem pomyślności. Energia ta podąża za nami wszędzie, jest stale przy nas i wyzwala w nas pozytywne reakcje emocjonalne. Dzięki takiemu wsparciu stajemy się odporniejsi na stres, stajemy się silniejsi psychicznie, mniej pod wpływem otoczenia.
Zbierając pozytywne doświadczenia, panując nad emocjami stajemy się silni mentalnie i pełni wiary w siebie. – w swoje moce kreatywne.
Noszenie korzystnych kolorów wpływa regenerująco-odmładzająco na układ neurohormonalny, a tym samym na nas; umożliwia nam łatwiej osiągnąć wyznaczone cele czy upragnioną wagę.

Jeszcze jeden przykład...Dla osoby osoby posiadającej w kodzie urodzenia kolory: jasny róż, ciemny i jasny brąz, dwa razy jasną zieleń, trzy razy biel kolorami uzupełniającymi - balansującymi kod urodzenia będą: kolor czarny i różowy. Róż wzmocni witalność, a kolor czarny zwiększy dochody.

http://www.exclusive-fengshui.com/pl/main.php