Floating Facebook Widget

WIOSENNY DETOKS & ROZKWITANIE: 7 - 40 DNI BEZ CUKR

WIOSENNY DETOKS & ROZKWITANIE: 7 - 40 DNI BEZ CUKRU
WYZWÓL SWOJE NATURALNE PIĘKNO I UZDRAWIAJ SIEBIE
WYZWANIE: 7 - 40 DNI BEZ CUKRU

https://www.facebook.com/events/2283109618643750/

* * * * *
Najbliższe tygodnie są kluczowe dla naszego uzdrowienia, oczyszczenia, przebudzenia i wzrastania.

To, co robimy w tym czasie, jak się odżywiamy, jak dbamy o siebie, ustanawia silne podstawy energetyczne dla powodzenia w dalszej części roku.

Jest to niezwykle ważny i wartościowy czas, który warto wykorzystać na oczyszczanie, uzdrawianie, odnawianie ciała i umysłu, by moc ducha w nas mogła się silniej przejawiać.
* * * * *

Poniższe słowa Yogi Bhajana stały się dla mnie silną inspiracją do zadbania o Siebie, o swoje naturalne piękno i blask i wyzwolenie pełni promienności i kobiecości. Zapraszam w tę podróż również Ciebie – 7 - 40 dni bez cukru :)

„Fruktoza, sacharoza, jakkolwiek chcesz to nazwać, jest wrogiem młodości kobiety. Gdy widzę cię jak jesz ciasto, lody, ciastka i czekoladę taką, inną, i mówisz „Nie, nie, to miód, nie cukier”, to mnie nie obchodzi. Ale wiem, że blask w tobie, blask kobiety zostanie stracony. Jest tylko jeden wróg kobiety – i jest to słodkość w każdym kształcie, czy formie. Wiem, że nie chcesz tego słyszeć, ale to sprawia, że wyglądasz staro. Ta jasność, promienność, którą produkują kobiece hormony, jest stracona."

"Zobacz jak sprytnie jesteś przywiązana do cukru. Zobacz to bardzo jasno i zrozum to. Zrób przez jeden tydzień dietę pozbawioną każdego rodzaju cukru. Zobacz zmianę; będziesz zszokowana. Po prostu zrozum, że są pewne rzeczy, które nie są dobre dla Ciebie.” Yogi Bhajan, Mistrz Kundalini Yogi, lato 1983
* * * * *

Oto co m.in. powoduje cukier w nas:
– starzenie
– pogorszenie wzroku
– depresję
– grzybicę
– chroniczny ból głowy
– żywi komórki rakowe
– osłabia system immunologiczny, przez co jesteśmy podatni na infekcje
* * * * *

Kiedy podjęłam decyzję o 40 dniach bez cukru, ale nie w energii kary, ograniczania się, lecz w przestrzeni miłości, zrobienia sobie prezentu, dbania o siebie, wzrastania ponad słabości, zadziała się magia: mój organizm niemal natychmiast przestawił się i wyeliminował ochotę na słodycze. Czuję radość w każdej komórce i ogromną chęć odżywiania się tym, co mnie uzdrawiania, a nie tym, co powoduje choroby.

W tę podróż zapraszam również Ciebie, szczególnie kobiety oraz mężczyzn. Zachęcam, by poeksperymentować łagodnie, na początek 3 dni bez cukru.
* * * * *

REKOMENDOWANA PRAKTYKA WSPIERAJĄCA WYZWANIE:

* Świadoma decyzja podjęta z poziomu miłości do siebie (zadbania o Siebie, a nie karania)

* Pranayama (oddech) hamujący kompulsywne jedzenie:
pozycja: dowolna i wygodna z prostym kręgosłupem
oddech: prawym kciukiem zablokuj prawą dziurkę nosa i
weź głęboki wdech lewą dziurką,
zatrzymaj wdech tak długo jak jest to dla Ciebie komfortowe, potem
zrób łagodny wydech lewą dziurką nosa i
zostań na bezdechu tak samo długo jak po wdechu
czas: 5 – 11 – 31 minut
codziennie

* Kiedy poczujesz potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego, przenieś świadomość na swój oddech, oddychaj łagodnie, naturalnie, na wdechu powtarzaj w myślach SAT, na wydechu NAM. Ta mantra znaczy JESTEM PRAWDĄ – pozwala uwalniać wszystko to, co nieprawdziwe w nas.
* * * * *

Kundalini Yoga: oddziałuje na poziom ciała, umysłu i duszy; uwalniając toksyny fizyczne i mentalne, powoduje, że zaczynamy sięgać po głębię wewnętrznej mocy i piękna i same zaczynają się zmieniać nasze wzorce żywieniowe, zachowania, świadomość, życie. To, co nie służy najwyższemu naszemu dobru, odpada.
* * * * *

Być może zechcesz podzielić się tą inspiracją z bliskimi sobie kobietami, przyjaciółkami, rodziną, mężczyźni też są mile widziani :) i wspólnie przejdziecie przez wybraną liczbę dni bez cukru, a może zaczniecie od 1 dnia w każdym tygodniu.

Wsłuchuj się w Siebie :) To bardzo ważne, by być blisko ze sobą w tym czasie, wczuwać się w siebie i dać się prowadzić intuicyjnej mądrości, która jest w każdym z nas, by świadomie wybierać pożywienie, które uzdrawia - będziesz to czuć :)

Wkrótce kolejna wspierająca i inspirująca praktyka :)

Basia Baczkura
Adi Shakti


Kontakt:
basiabaczkura@gmail.com
Miejscowość:
Strona internetowa: www.adishakti.eu
Data dodania: 2019-03-07
Data wygaśnięcia: 2019-09-03
Ilosc wyświetleń: 187