Floating Facebook Widget

Wewnętrzny głód emocjonalny.

Każdy ma potrzeby, trudno ich nie mieć. Czasami jednak zdarza się tak, że chodzimy po świecie z wszechobecnym, uparcie nie dającym się zaspokoić łaknieniem. Coś w środku woła, krzyczy, krzyczy o nakarmienie. Brak sytości, na który nie ma ukojenia, domaga się więcej, wciąż więcej, jeszcze!

Osoba, przeżywająca tego typu proces, zazwyczaj na różne sposoby szuka pokarmu dla swoich tęsknot: angażuje się w nieodpowiednie związki, byleby tylko ktoś był; kupuje za dużo i zbyt drogo, w ekscytacji zakupowej doznając chwilowego zaspokojenia;  je za szybko i za dużo, próbując zagłuszyć głód, który wcale nie jest głodem żołądka lecz emocjonalnym. Stara się i daje z siebie nazbyt wiele w nieuświadomionej nadziei, że druga strona za to odpłaci przynajmniej tym samym, a może i bardziej; jest dobra i miła, bez śladu agresji, tyle, że nie w sposób naturalny, a w wyniku lęku, że jej impulsy zostaną ukarane.

 To tylko kilka, wybranych z życia przykładów zjawiska; mamy świadomość, że tak wielka potrzeba przejawia się na bardzo wiele jeszcze innych sposobów, jak również, że nie bierze się znikąd - wynika z różnego rodzaju trudnych zubażających doświadczeń,  kiedyś na tyle częstych i doniosłych, że z reakcji na sytuację zmieniły się w stały sposób podejścia do życia, ludzi, świata i siebie.

Zapraszam na warsztat wyjazdowy podczas którego będziemy zajmować się naszymi wewnętrznymi głodami i pragnieniami, opiekować się sobą, troszczyć i doświadczać karmienia, tak, aby pustka w środku mogła zostać przeżyta i choć trochę nasycona. Czy to się uda? Możemy mieć nadzieję, jak ktoś celnie powiedział: „Nie możesz dostać wszystkiego, czego potrzebujesz, ale możesz otrzymać o wiele więcej niż kiedykolwiek dostałeś"

Warsztat skierowany jest do osób, które:
 • Wydaje im się, że musza zasłużyć, aby ich ktoś lubił i kochał,
 • Obawiają się porzucenia,
 • Czują się słabe i są tym zawstydzone,
 • przeżywają samotność i wyobcowanie,
 • skrywają pokłady smutku, lęku i złości,
 • biorą na siebie zbyt dużo odpowiedzialności,
 • czują się wciąż nienakarmione i nie mogą się nasycić,
 • zbyt często wpadają w bierność i wycofanie,
 • pragną opieki i wsparcia lub wykazują się nadmierną opiekuńczością,
 • mają wielkie plany z których niewiele wynika,
 • zaprzeczają swoim potrzebom,
 • czują, że należy im się coś od życia, a nie mogą tego otrzymać,
 • wpadają w nadmierna zależność wobec innych,
 • wszystkich, z którymi ta treść w jakiś sposób rezonuje.
  Warsztat jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w rozwoju własnym, a praca z ciałem daje dobre efekty również wśród osób „przepracowanych”, uruchamia nowe perspektywy, jest podejściem otwierającym, docierającym głęboko i kojącym.  

Praktyki warsztatu obejmują:
 • pracę opartą na procesie indywidualnym i grupowym,
 • pracę z doświadczeniami psychicznymi, emocjonalnymi,
 • pracę z ciałem i oddechem,
 • ćwiczenia indywidualne i w grupie,
 • relaksację,
 • przestrzeń na omawianie doświadczeń.
  Co zabrać ze sobą:
 • wygodne ubranie, typu dres lub legginsy,
 • duży ręcznik,
 • matę;
 • coś do zapisywania refleksji  
  O METODZIE, KTÓRE ZOSTANIE WYKORZYSTANA PODCZAS WARSZTATU: BIOENERGETYKA LOWENA

To metoda pracy z ciałem wywodząca się z tradycji psychoanalitycznej, jednocześnie sięgająca w przeszłość, jak i umożliwiająca pracę nad tym co dzieje się tu i teraz w ciele, pozwala czuć się żywym i doświadczającym, daje dostęp do wglądu i doświadczenia.

Zdaniem Alexandra Lowena, twórcy tej metody, człowiek żyjący w jedności ciała i umysłu doświadcza harmonii – swobodnego przepływu energii życiowej. To jest właśnie to, co nazywa się „życiem pełnią życia”. Wszyscy natrafiamy jednak na przeszkody: blokady w ciele, napięcia. Często jest to prawdziwa zbroja, którą stworzyliśmy, by chronić się przed zranieniami i która oddziela nas od świata. Bioenergetyka może pomóc odzyskać naszą pierwotną naturę – otwartość na miłość, na wszelkie przejawy żywotności. Tak naprawdę chodzi o odzyskanie kontaktu z ciałem. To w nim zapisują się nasze doświadczenia. Ono ujawnia naszą historię – to, jak funkcjonujemy, jak czujemy, myślimy, jak wchodzimy w relacje.

CZYM SĄ ĆWICZENIA LOWENA?

Doświadczeniem, gdzie poprzez ćwiczenia uczymy się siebie na nowo. Zaczniemy od ćwiczeń pogłębiających kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z relacjami, ze stawianiem granic, z wyrażaniem własnych potrzeb. Wszystko to w bezpiecznej atmosferze i wśród ludzi z podobną ciekawością, którzy również szukają lepszego kontaktu ze sobą.

W CZYM MOGĄ POMÓC TAKIE ĆWICZENIA?

Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem możemy stać się pełniejsi, bardziej spójni. Będąc bliżej siebie, lepiej czujemy i rozumiemy to co się w nas dzieje, wzrasta też umiejętność wyrażania tego co czujemy i myślimy. Podczas ćwiczeń możemy dotknąć bieżących konfliktów w życiu, bądź też takich, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją nie wyrażone gdzieś, głęboko w ciele. Ćwiczenia te są też świetne dla osób, które na co dzień czują się zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.  

PROGRAM WARSZTATU:  

10.X (czwartek) Przyjazd i rejestracja 18.00-19.00 kolacja
20.00-21.00 spotkanie zapoznawczo-organizacyjne  

11.X (piątek) 09.00 śniadanie
10.00-13.00 warsztaty 13.30 obiad
16.00-18.30 warsztaty 19.00 kolacja  

12.X (sobota) 09.00 śniadanie
10.00- 13.00 warsztaty 13.30 obiad
16.00-18.30 warsztaty 19.00 kolacja
 
13.X (niedziela) 9.00 śniadanie
10.00- 14.00 warsztaty 14.30 obiad i wyjazd  

PRZECIWSKAZANIA DO UDZIAŁU W WARSZTACIE:

Metoda Lowena (Analiza Bioenergetyczna) to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Proszę o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Sytuacje uniemożliwiające udział w zajęciach:
 • stany psychotyczne
 • terapia psychotropowa
 • ciąża i okres połogu
 • różnego rodzaju stany zapalne i ostre
 • padaczka
 • jaskra
Sytuacje, kiedy dobrze zachować szczególną ostrożność na siebie:
 • duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk
 • okres karmienia piersią
 • stosowanie środków farmakologicznych
 • ogólny słaby stan organizmu
  Jeżeli ktoś jest w trakcie terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w zajęciach bioenergetycznych. W zajęciach nie powinny brać udziału pary, członkowie rodziny, ani bliscy znajomi.  

PROWADZĄCY:

JAROSŁAW JÓZEFOWICZ

  Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, facylitator analizy bioenergetycznej. Rozwojem wewnętrznym zajmuję się od blisko dwudziestu lat. Jestem dyplomowanym psychologiem ipsychoterapeutą, ukończyłem studia na Uniwer-sytecie Warszawskim, kolejne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz studia terapeutyczne w Polskim Towarzystwie Psychologii Procesu. Posiadam uprawnienia facylitatoraAnalizy Bioenergetycznej uzyskane w szkoleniu akredytowanym przez FSBA (Florida SocietyBioenergetics Analysis). Ukończyłem także studia podyplomowe z seksuologii klinicznej pod opieką merytoryczną prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza w zakresie programu zatwierdzonego przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. Odbywam szkolenie superwizyjne PTPP, posiadam uprawnienia do prowadzenia superwizji indywidualnej pod superwizją. Jestem autorem książki „Życie we śnie. O sposobach nawiązywania kontaktu i metodach pracy z osobami w śpiączce”. Obecnie jestem w szkoleniu superwizyjnym PTPP oraz kontynuuję studia terapeutyczne w bioenergetyce Lowena.

W ramach prywatnej praktyki zajmuję się przypadkami indywidualnymi, prowadzę terapię par i małżeństw, pracuję z dziećmi, rodzinami, grupami, organizacjami. Prowadzę treningi psychologiczne, grupy i warsztaty, zajęcia rozwojowe. W pracy wykorzystuję wiedzę z dziedziny psychologii klasycznej, psychologii procesu i bioenergetyki Lowena oraz wiedzę seksuologiczną. www.inspirowarszawa.pl      

DATA:                                 
10-13.X.2019  

ROZPOCZĘCIE:                
10.X. o godz. 18 kolacją (czwartek)  

ZAKOŃCZENIE:               
13.X. o godz. 14.30 obiadem (niedziela)  

MIEJSCE:                           
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu  

CENA WARSZTATU:      
890 zł     + koszty pobytu i wyżywienia  

CENA POBYTU:               
wyżywienie 70 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie) noclegi- w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc  

UWAGA:                             
ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)  

KONTAKT:                        
www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
biuro: 662759576
Jacek Towalski     602219382
Maja Wołosiewicz-Towalska  606994366  

ZAPISY:
 • Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 • Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę  zaliczki i zadatkuw ciągu tygodnia od zgłoszenia (na dwa oddzielne konta)
 • Brak wpłaty zaliczki za pobyt w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i  pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 • Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 • Zaliczkę za pobyt  w wysokości 150 zł prosimy wpłacaćna konto Ośrodka Rozwoju Osobistego   „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  10-13.X.2019”.
  Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
 • Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty
  na konto ośrodka!W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 • Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.
 
 • Zadatek za warsztat w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto organizatora warsztatu z opisem „zadatek 10-13.X imię i nazwisko uczestnika”:
  HOLIPSYCHE Joanna Barlińska 61 1140 2004 0000 3002 7586 7265 Pozostała część kwoty (690 zł) płatna do 7.X.2019   W przypadku rezygnacji do 14 dni przed  rozpoczęciem warsztatu zwracamy zadatek. Przy rezygnacji późniejszej opłata przepada.

 • Wewnętrzny głód emocjonalny.

Kontakt:
marta.kamionka@tuiteraz.eu
Miejscowość: Nowe Kawkowo
Strona internetowa: https://tuiteraz.eu/pl/warsztaty/harmonogram/event/1212-wewnetrzny-glod-emocjonalny-wciaz-potrzebuje-tak-bardzo-analiza-bioenergetyczna-lowena-nowe-kawkowo
Data dodania: 2019-07-20
Data wygaśnięcia: 2020-01-16
Ilosc wyświetleń: 241
Wszystkie ogłoszenia użytkownika