Floating Facebook Widget

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Tworzenie własnego bębna jest głębokim, intencjonalnym procesem, który może być zarówno radosny jak i konfrontować nas z własnymi granicami, osądami, wzorcami.

Bęben jest jednym z najstarszych instrumentów, był obecny niemal we wszystkich kulturach świata. Od zarania używany przez szamanów i mędrców do celów ceremonialnych, do udawania się w zaświaty (tzw. szamańskie stany świadomości). Jest wierzchowcem dla „wolnej” duszy, która w odpowiednich warunkach może swobodnie podróżować poza granice fizycznego ciała. Bęben to również narzędzie, które pomaga usłyszeć rytm własnego serca, a zatem i rytm wszechświata.

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Warsztat odbywa się przez 3 pełne dni (pt-ndz.). Uczestnicy warsztatu własnoręcznie wykonają bęben (wraz z pałką), który zabiorą ze sobą do dalszej pracy osobistej.

Plan warsztatów:
Przy budowie bębna będziemy używać skóry z kozy oraz drewnianej obręczy z brzozy - drewno klejone warstwowo. Pałkę do bębna będziemy również szyć ze skóry kozy.

Dzień I - przygotowanie obręczy drewnianych:
szlifowanie, barwienie, owijanie prętów, lakierowanie, zdobienia obręczy.

Dzień II - tworzenie bębna:
zaplatanie linek, szycie skóry na obręczy, naciąganie skóry, wykończenie bębna.

Dzień III - wykańczanie bębna:
golenie skóry, dociąganie, impregnacja, szlifowanie pałki, bejcowanie, wykańczanie, szycie. Po ok. godzinnej przerwie - Podróż Przy Bębnie Szamańskim (3 godzinna).

Prowadzący:
Wojciech Wieconkowski: etnolog, budowniczy instrumentów szamańskich, podróżnik na ścieżkach Wielkiego Misterium. Na co dzień prowadzi pracownię artystyczną, w której powstają bębny szamańskie, flety Indian Ameryki Północnej, Harfy Celtyckie oraz wiele innych przedmiotów ceremonialnych.
Studiował Etnologię, co było niejako kontynuacją jego wieloletnich zainteresowań ścieżkami różnych tradycji świata, z akcentem na tradycje szamańskie. Rozwijając tę pasję miał zaszczyt obcować i praktykować z szamanami różnych rdzennych tradycji Ameryk. Doświadczenia te wprowadziły go w świat terapii i pracy z dźwiękiem. Obecnie owocami tej ścieżki stara się dzielić i wymieniać z innymi m.in. w regularnych spotkaniach z wewnętrzną podróżą przy bębnie szamańskim, terapiach hipnozą, medytacjach i ceremoniach.

TERMIN:
Niepołomice-Staniątki, 3-5 maja 2019

Godziny zajęć:
piątek, 9:00-18:00
sobota, 9:00 - 18:00
niedziela, 9:00 - 16:00
Miejsce: MALOKA Staniątki: Niepołomice, Staniątki 58
https://www.facebook.com/MalokaStaniatki/
Czas dojazdu samochodem z Krakowa: 25-30 minut. Do Staniątek dojeżdżają busy i autobusy podmiejskie oraz pociąg.
W Staniątkach istnieje możliwość noclegu na miejscu: 35 zł/nocleg bez wyżywienia (na miejscu dostępny aneks kuchenny).

W trakcie kursu przewidziane są przerwy na herbatę i lekkie posiłki, a także przerwa obiadowa/catering (posiłki nie są wliczone w cenę kursu, pokrywają je uczestnicy samodzielnie; na sali dostępne będą herbaty, zioła itp).
W czasie trwania kursu zaleca się zachowanie czystości energetycznej - unikamy alkoholu, kawy, środków odurzających, papierosów i mięsa. Dobrze jest pić dużo wody, ziół, łagodnych herbat. Kurs jest również czasem terapii i rozwoju dla jego uczestników.

Inwestycja*:
Bęben 30 cm: 1060 zł
Bęben 40 cm: 1150 zł

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (pracujemy w kameralnych grupach)!

Kontakt i rezerwacja miejsc:
e-mail: maloka.kontakt@gmail.com
tel. 796 871 888


  • Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Kontakt:
796 871 888 harmonica.centrum@wp.pl
Miejscowość: Kraków (małopolskie)
Strona internetowa: www.harmonica.pl
Data dodania: 2018-04-09
Data wygaśnięcia: 2019-04-09
Ilosc wyświetleń: 503
Wszystkie ogłoszenia użytkownika