Floating Facebook Widget
Tarot

TAROT to wielowiekowa wiedza, przekazana nam z przeszłości, żebyśmy lepiej zrozumieli przyszłość.
Karty tarota przekazują nam wiedzę o nas samych, i o świecie, który nas otacza i o naszych z nim relacjach, bo to co jest teraz, jest ziarnem, z którego rozwinie się nasza przyszłość. Symboliczny język obrazów ma tę zaletę, że przemawia do nas na wielu poziomach.
TAROT może okazać się dla Ciebie wspaniałą drogą, prowadzącą do odkrycia najgłębszej prawdy o sobie samym, tego, KIM NAPRAWDĘ JESTEM.
Jak szybko to odkryjesz zależy od tego, jak bardzo szczera/y potrafisz być z samym sobą , co wiąże się z zaakceptowaniem prawdy o sobie.
Bez etapu akceptacji nie jesteś w stanie zmienić cokolwiek w swoim życiu. Trzeba, więc zobaczyć, jakie to kody, programy i sposoby myślenia stopują nas w byciu radosnym. Co więcej, tylko uświadomienie sobie tego wszystkiego, pozwoli nam zmienić życie na lepsze, czyli uświadomienie, odreagowanie, przepracowanie problemu i oczyszczenie umysłu. I w tym właśnie pomaga Tarot terapeutyczny. Tarot pomaga, bo jest takim właśnie narzędziem, kluczem do naszego wnętrza, naszej podświadomości, kluczem do naszej duszy, naszych myśli, kluczem do naszego serca.
I zgodnie z zasadą ezoteryczną -,,Jak wewnątrz, tak na zewnątrz.” „Jak na górze, tak i na dole” – pokazuje nam właśnie nasze wnętrze, naszą duszę. Pamiętaj drogi czytelniku, że w życiu wszystko płynie i wszystko jest zawsze w ruchu. Nigdzie w przyrodzie nie występuje stagnacja i bezruch. Tak, więc, zawsze możesz, jeśli zechcesz zmienić swoje życie na lepsze...
To od ciebie zależy, czy chcesz wprowadzić w swoje życie zmiany...
To od Ciebie zależy, kiedy chcesz zacząć zmieniać swoje życie na lepsze...
Może warto?

Kartom Tarota można zadać wiele pytań dotyczących m.in.

- Związków partnerskich, związków z innymi ludźmi
- Pracy, finansów, kariery zawodowej
- Rozwoju firmy, doboru pracowników i ich wiarygodności
- Rozwoju duchowego i emocjonalnego
- Zdrowia
- Uczuć, samotności
- Poprzednich inkarnacji - często trzeba tak daleko sięgnąć, aby zrozumieć nasze problemy.

Karty tarota (talia ma 78 kart) - z nich przepowiada się przyszłość i sięga do przeszłości. Karty tarota odkrywają tajniki wiedzy o prawidłowościach rządzących kosmosem. Kościół nigdy nie akceptował tych kart, ponieważ od XV wieku tworzyły one obrazkowy zapis wiedzy magicznej. Władze kościelne nazywały tarota "biblią szatana", ponieważ uważały, że tylko diabeł mógł je wymyślić. W szesnastym i siedemnastym wieku tarociści byli prześladowani tak samo, jak heretycy i czarownice. Współcześni tarociści twierdzą, że tarot, którego karty pokryte są niezwykłymi wizerunkami, do tego stopnia oddziałuje na wróżbitę, że uruchamia zdolności jasnowidzenia.

Talia kart dzieli się na dwie części: Wielkie Wtajemniczenia i Małe Wtajemniczenia.
Część pierwsza składa się z 22 kart nazywanych arkanami (od łacińskiego arcanum – wtajemniczenie) i numerowanych od 0 do 21. Każdy arkan, nosi tytuł i posiada znaczenie wróżebno-ezoteryczne.
Część druga to Małe Wtajemniczenia, składające się z 56 kart podzielonych na 36 kart liczbowych od dwójki do dziesiątki, 16 kart dworskich (figur) i 4 asy. Małe Wtajemniczenia dzielą się na 4 kolory zwane Dworami powiązane z poszczególnymi żywiołami. Podobnie jak Wtajemniczenia Wielkie są one nosicielami wróżebnych i ezoterycznych treści pomocnych w przewidywaniu przyszłych wydarzeń.

Buławy - żywioł ognia - (zodiakalny Baran, Lew i Strzelec) - działanie i energia
Kielichy - żywioł wody - (zodiakalny Rak, Skorpion, Ryby) - uczucia, życie emocjonalne
Miecze - żywioł powietrza - (zodiakalny Bliźniak, Waga, Wodnik) - intelekt
Monety - żywioł ziemi - (zodiakalny Byk, Panna, Koziorożec) - świat materialny.

Znaczenie kart Arkan Wielkich i  Arkan Małych w różnych rozkładach ma bardzo wiele odcieni znaczeniowych i tylko praktyka i solidne przygotowanie teoretyczne, oraz intuicja może pozwolić nam na właściwą interpretacje. Jestem doradcą życiowym. Na podstawie układu kart omawiam aktualną sytuację klienta, jego problemy. Pomagam mu zrozumieć rytmy i wzorce zachowań, które doprowadziły go do skomplikowanej dla niego sytuacji życiowej. Należy wziąć pod uwagę rady, przestrogi, upomnienia oraz szanse, które odkryją się w rozkładach i zastanowić się nad tym jak te informacje mają się do naszego życia. Tylko od nas zależy jak pokierujemy swoim życiem, tarot daje tylko wskazówki.

Autor: Halina Ostraszewska

www.tarot_wrozkakama.republika.pl