Floating Facebook Widget

Podstawowe zasady szamańskie

Warsztat
Podstawowe zasady szamańskie
- wewnętrzne przyczyny zewnętrznych zdarzeń
- wielość ukrytych znaczeń
- kształtowanie zdrowia poprzez własny stan umysłu

Huna jest bardzo starożytną mądrością Polinezji, która mówi się, że została opracowana przez mędrców z krainy Mu (nieistniejący kontynent i zaginiona cywilizacja) uważnych obserwatorów Stwórcy, Człowieka i Przyrody. Ta sama mądrość była też więc odnajdywana w wielu okresach i miejscach na świecie.
Hawajskie słowo „huna” oznacza „tajemnicę”, wywodzi się ono od słowa „kahuna”, które oznacza strażnika („ka”) tajemnicy („huna”), nazywanego czasami też „kupua”. Kahuna to wyspecjalizowany uzdrowiciel, który współpracuje z mocami umysłu i siłami natury. W tym sensie jest on bardzo podobny do syberyjsko - tunguskiego słowa „szaman”.
Przedstawione współcześnie rozumienie Huny wywodzi się z tradycji rodziny Kahili z wyspy Kauai i jest kultywowane przez Serge’a Kahili Kinga, który został adoptowany jako wnuk Josepha Kahili i został wyszkolony w tej wiedzy.

Siedem podstawowych założeń Huny :
Ike – Świat jest tym, czym myślisz, że jest. Ludzie są tacy jacy myślisz, że są, los jest taki, jaki myślisz, że jest – jesteś twórcą swojego świata. Twoje doświadczenia życiowe są odbiciem Twoich myśli. Gdy zmieniasz myśli zmieniasz swój świat.
Kala – Nie ma żadnych ograniczeń, ograniczenia są tylko w Twoim myśleniu. Wszystko we wszechświecie jest dostępne i możliwe. Masz wolność w tworzeniu takiego życia, jakiego chcesz.
Makia – Energia podąża za uwagą. To, na co kierujesz swoją uwagę manifestujesz w swoim życiu.
Manawa – Teraz jest moment mocy. Wszystko dzieje się teraz. Wspomnienia o przeszłości lub wizje przyszłości są tylko interpretacją tych zdarzeń w teraźniejszości. Tylko w chwili obecnej masz wpływ na swoje decyzje i wybory.
Aloha – Kochać to być szczęśliwym ( z sobą, kimś, czymś ). To stan istnienia w życiu, w którym umysł i serce są jednością. Bycie szczęśliwym w teraźniejszości z samym sobą i całym światem. Ma najpotężniejszą moc sprawczą we wszechświecie, ma naturę przyciągania.
Mana – Cała moc pochodzi z wnętrza. Wewnątrz są Twoje wszystkie możliwości, talenty i marzenia. Masz wszystko to, co jest potrzebne, abyś kreował życie jakiego pragniesz dla siebie. To moc Twojego ducha, autorytet wewnętrzny.
Pono – Skuteczność jest miarą prawdy. To jakie masz życie odzwierciedla Twoje przekonania. Jest koncepcją dobra, właściwości – wszystko to, co działa jest prawdziwe.

Cztery poziomy „Ja”
Jest to rodzaj systemu opisowej psychologii człowieka, w części przypominający psychoanalizę. Ten zbiór założeń polega na tym, że ludzkie zachowanie i doświadczenie można tłumaczyć i zmieniać poprzez współdziałanie różnych aspektów lub funkcji :
1. Najwyższe Ja ( Kane, Aumakua ) inspiruje
2. Świadome Ja ( Lono ) imaginuje
3. Podświadome Ja ( Ku ) pamięta
4. Rdzenne Ja ( Kanaloa ) ma wolę

Cztery poziomy rzeczywistości :
Kolejne założenia wywodzące się z tradycji Kupua dzielą całe doświadczenie na cztery poziomy lub stuktury przekonań o rzeczywistości, które można podsumować następująco :

1) wszystko jest obiektywne (rzeczywistość naukowa).
2) wszystko jest subiektywne (rzeczywistość psychiczna).
3) wszystko jest symboliczne (rzeczywistość szamańska).
4) wszystko jest holistyczne (rzeczywistość mistyczna).

Kahuna (Kupua) uczy się wchodzenia i wychodzenia z tych rzeczywistości, aby skuteczniej zmieniać doświadczenie.
Spośród wielu hawajskich technik uzdrawiania współcześnie najbardziej znane są :
- Kino Mana, w tym Lomi Lomi Nui i Kahi Loa
- Ho’oponopono
- taniec Hula
Dlaczego dziś na nowo odkrywamy Hunę i wywodzące się z niej techniki uzdrawiania ?
Znajomość wiedzy o Hunie i o jej praktycznych zastosowaniach ułatwia nam stworzenie jedności duszy i ciała, przywracanie zdrowia oraz budowanie na codzień harmonii i równowagi tak potrzebnej nam w obecnych czasach.

O prowadzącej :)

* Anna Nalu Niżyńska
Dyplomowana trenerka organizacji ALOHA INTERNATIONAL szerzącej wiedzę na temat hawajskich metod uzdrawiania ciała, umysłu i okoliczności poprzez rozprzestrzenianie ducha Aloha i wiedzy dotyczącej Huny. Nauczycielka technik pracy z ciałem KINO MANA. Posiada też europejski dyplom w zakresie bioterapii The European Institute of Bio Energy ( Irlandia ) oraz jest certyfikowaną nauczycielką metody Soul Body Fusion ®. Z wykształcenia jest terapeutką i pedagogiem. Od ponad 20 lat zajmuje się zawodowo medycyną i psychologią holistyczną, które studiowała w Europie oraz na Hawajach. Pobierała nauki u znanych na świecie nauczycieli i uzdrowicieli w tym między innymi u dr. Serge'a Kahili Kinga, Susan Pa'iniu Floyd, Jonette Crowley, Kawaikapuokalani Hewetta, Eda Kaiwi, Michaela’a O’Doherty, Toma M.Griffina. Na co dzień stosuje skuteczne metody terapii kwantowych pobudzających do przywrócenia własnymi siłami równowagi i zdrowia.

Gdzie:
Kuźnia Zdrowia, Warszawa, ul. Rzymska 21 (Wejście od ogordu)
Kiedy: 21 LISTOPADA 2017, godzina 18:30- 20:30

Koszt:
60 zł/os.

Zapisu można dokonać telefonicznie - +48 502 036 254
lub wysyłając e-mail - kuznia-zdrowia@kuznia-zdrowia.pl
oraz osobiście na recepcji przy okazji wizyty w Kuźni Zdrowia

Zapraszamy! :)

  • Podstawowe zasady szamańskie

Kontakt:
+22 243 11 21 kuznia-zdrowia@kuznia-zdrowia.pl
Miejscowość: Warszawa (mazowieckie)
Adres: ul. Rzymska 21
Strona internetowa: http://kuznia-zdrowia.pl/
Data dodania: 2017-11-10
Data wygaśnięcia: 2017-12-01
Ilosc wyświetleń: 318