Floating Facebook Widget
Podejście do wróżb, doradztwa

Myślę, że ten artykuł powinni przeczytać wszyscy, którzy mają zamiar korzystać z wróżb.

Czym jest wróżba, doradztwo?

To przede wszystkim wskazanie drogi, uchwycenie aspektów naszego życia, to pokazanie szans, możliwości równocześnie świadomość tego, że człowiek może wpłynąć na bieg wydarzeń, na to co dzieje się w jego życiu. Pamiętajcie nie ma ludzi nie omylnych, wszechwiedzących itp. To jest nie realne, nie możliwe i nie dajcie się na to nigdy nabrać gdyby ktoś wmawiał wam inaczej.

W takim układzie po co ludzie korzystają z takich porad???

Powodów jest wiele, jak wiele ludzi oraz czynników, które kierują ludźmi przy wyborze takiej alternatywy naszego działania. Skupmy się na głównych czynnikach wynikających z tego, że kierujemy się po taką poradę, mianowicie zawirowanie życiowe, poczucie, że coś jest nie tak, że coś nie do końca jest tak jakbyśmy chcieli. Na początku chcemy sprawdzić co usłyszymy co się dowiemy na dany temat oraz ciekawość co dalej, ale to jeszcze nie jest meritum sprawy. Potem dopiero przechodzimy do analizy problemu, sytuacji a dokładniej ktoś zaczyna mówić o naszym życiu w sposób jakby nas znał od lat (mimo, iż nic na temat przeszłości nie mówiliśmy) wtedy bardziej uświadamiamy sobie naszą sytuację i nasz punkt odnośnie samych siebie i teraz to co jest najważniejszym czynnikiem takiej porady, to umiejętne wskazanie kierunku, drogi, podpowiedzi zachowując przy tym pełną świadomość tego, że to ja decyduję, to ja kieruje życiem i mam wybór. Kiedy usłyszymy poradę ważnym czynnikiem jest odniesienie tego na nasze realia życiowe jakie są, to odbicie autentycznego stanu sytuacji. Jeśli pokrywa się z sytuacją, jesteśmy pewni, że idziemy w dobrym kierunku.
Mimo, iż zawodowo zajmuję się tym ponad 15 lat to zawsze usilnie powtarzam ludziom, że los leży w ich rękach, że to oni decydują a karty to podpowiedz dla nich a nie czynnik stały.

Teraz przejdźmy do tego kto nie powinien mieć wróżb i dlaczego:

* osoby poniżej 18 roku życia, ponieważ osoby niepełnoletnie nie są gotowe na przyjęcie informacji, często i tak nie potrafią zrobić z tego należytego użytku oraz tego że ich emocjonalność nie do końca jest w pełni rozwinięta, taka osoba skupia się na konkrecie nie na skutkach np. jej nie interesuje jaki będzie dany związek tylko czy on będzie, myślę że tu rozumiecie o co chodzi.

* osoby z poważnymi zaburzeniami emocjonalnymi. Tu myślę komentarz zbędny to mówi samo za siebie dlaczego nie powinno stawiać się takim osobom.

* osoby chore na depresję (w trakcie leczenia). Tu podobnie jak wyżej, taka osoba nie jest wstanie sama obiektywnie ocenić sytuacji lub co gorsza może źle zinterpretować słowa doradcy dlatego takim osobom lepiej nie stawiać bo ich psychika na takim etapie potrzebuje specjalisty, psychologa, terapeuty a nie wróżby.

* osoby po spożyciu alkoholu. Tu jest zaburzony przypływ energii, może się wam to wydać dziwne ale są osoby które idąc na wróżbę są pijane, takim osobom też nie wolno stawiać karty bo nic sensownego nie wyjdzie.

* osoby, które same prowadzą praktyki okultystyczne lub magiczne bez przygotowania. Tu zazwyczaj ma się do czynienia z zaburzeniem energii a tym samym z wiarygodnym odczytem sytuacji, zresztą takie osoby chcą usłyszeć to co chcą, w tym celu zresztą wykonują różnego rodzaju praktyki.

* osoby, które korzystają z magii. Tu podobnie, karty pokażą albo jakby było albo uchwycą magię dlatego kiedy ktoś korzysta z magii lepiej by nie miał wróżb bo u niego może być to mniej wiarygodne, podkreślam może a nie musi jednak powinien mieć te świadomość tego.

* kobiety w ciąży. Dziecko to energia i raz może zaburzyć odczyt, dwa to my możemy zaburzyć energie dziecka co nie jest już dla was korzystne a raczej dla waszego nie narodzonego jeszcze dziecka. Kobieta w ciąży ma specyficzną wyjątkową energię, tak jak samo też nowo narodzone dziecko.

* osoby z poważnymi chorobami (np. nowotwór). Po pierwsze tacy ludzie mają wyjątkowo trudna zaburzoną energię, po drugie nie wolno odbierać komuś ostatniej nadziei. Nie raz spotkałam się z czymś takim ze ktoś nalegał bo mówił ze szuka nadziei ….. odmawiam takim osobom bo ja nie mam prawa odbierać im ostatniej nadziei, nie mogę przecież okłamać a z drugiej strony póki nie zrobi się rozkładu człowiek nie wie co pokażą. To tak jak by człowiek w podeszłym wieku pytał jak długo będzie żył. To są pytania na jakie ja nie odpowiadam.

* osoby, które w 100% wierzą w wróżby, osoby uzależnione od wróżb, prognoz, ezoteryki. Tu pewnie wielu z was jest zaskoczonym tym punktem. Po pierwsze jak ktoś ma podejście, że na 100% wierzy odradzam bo ten człowiek często sam na własne życzenie komplikuje sobie życie. Osoby uzależnione korzystają tak często, że przestają mieć wiarygodne odpowiedzi i nie jest to wina osoby wróżącej lecz jego bo nie przestrzega zasad. Dlatego lepiej korzystać rzadko i wybierać pełne sesje wtedy mamy wyczerpujące odpowiedzi. Czasem jest tak, że sytuacja wymaga by mieć częściej w danym okresie wróżby ale to jest zazwyczaj wynik tego, że w życiu danej osoby na danym etapie dużo się dzieje.

Dlatego każdy kto ma zamiar mieć wróżbę, prognozę powinien najpierw to przeczytać, zastanowić się czy jest mu to na danym etapie potrzebne. Ja to często powtarzam osobom, które mają ze mną kontakt, śmieją się mówiąc, że robię sobie antyreklamę. Powiem tak, staram się być szczera, uczciwa wobec was, moim celem jest pomaganie wam, nie ma tu innych pobudek bo inaczej nie pisałabym tego co piszę teraz.

Nigdy nikogo nie namawiałam ani też nie zamierzam namawiać na wróżby czy prognozy. Uważam, że karty mogą pomóc pod warunkiem, że zachowujemy się do pewnych zasad. Jestem tylko człowiekiem, pomogłam wielu osobom jednak zapewne jest też pewien procent, które nie do końca muszą czuć satysfakcję, zadowolenie. Jednak większość ludzi wyciąga wnioski i jest zadowolonych.

Często ktoś dzwoni i zadaje pytanie typu „Po czym poznaje się prawdziwą wróżkę od tej pseudo?” Odpowiedz jest prosta. Osoba autentycznie posiadająca wiedzę i doświadczenie powie wam wiele rzeczy które zweryfikujecie podczas samej wróżby (przeszłość, teraźniejszość, opis sytuacji osób itp. Pod warunkiem, że się was nie wypytuje o szczegóły oraz macie pełna sesję, trudno to stwierdzić jak ktoś zadaje jedno pytanie. Natomiast czynnik ile mi się sprawdziło nie zawsze jest tutaj miarodajny np. kiedy ktoś ma złą prognozę to przecież ma czas by to zmienić, wpłynąć na nią.)

Podam wam jeszcze przykład prawidłowego podejścia do wróżb.

Pytająca: Czy Rafał będzie moim mężem?

Odpowiadająca: Karty pokazały, że będzie chciał nim być, widać kartę małżeństwa jednak karty odradzają ponieważ (uzasadnienie wróżby) pokazują, że on ma skłonność do agresji zdrady i że nie będzie pani z nim nie szczęśliwa.

Pytająca: Zgadza się on mi się oświadczył i chce ślubu jednak jest człowiekiem agresywnym i była już zdrada.

Patrząc na ten przykład co uważacie???

Że kobieta ma prawo zrezygnować z ślubu z nim.

Niestety ten opisany przykład miał inne zakończenie. Pani wstąpiła w ten związek, po kilku latach przyszła do mnie i mówi wszystko mi się sprawdziło. Tylko, że ja jej tłumaczyłam, że w wróżbie nie o to chodziło, skoro karty jej odradziły, uzasadniły to w taki sposób, że ona umiała to zweryfikować to miała wtedy nie brać ślubu. Rozumiecie już o co chodzi??? Karty nie są wyrocznią a jedynie umiejętnym doradcą a to już od nas samych zależy jaki my użytek zrobimy z prognozy.

Ja nie podejmę za was życiowych decyzji ani też karty, tylko to wy sami musicie tego dokonać. Jeśli szukacie wskazówki, podpowiedzi, rozjaśnienia sytuacji, przeanalizowania problemu, zrozumienia problemu, sytuacji to wtedy warto zasięgnąć takiej porady. Wtedy taka prognoza naprawdę jest w stanie wam pomóc. Miejcie tego świadomość.  Prawda jest taka, że większość ludzi ma swoje spostrzeżenia, przemyślenia itp. i w kartach szuka weryfikacji,”czy jest tak jak myślę czy też nie„. LOS LEŻY W WASZYCH RĘKACH. Porada, wróżba może wam tylko w tym pomóc, ale nie zrobi tego za was.

Teraz kiedy przeczytałeś ten artykuł masz prawo wyboru, ale też masz pełną świadomość tego.

Pamiętam że jako młoda dziewczyna koleżanki zawsze mówiły powróż, a ja na to „dobrze ale pamiętaj ja też mogę się mylić ,miej tego świadomość „ Nawet dziś mając już takie doświadczenie w ezoteryce mam świadomość, że ja też mogę się mylić. Granica błędu jest mała ale jest. O czym świadczy duża liczba osób wracających na ponowną wróżbę.

Na koniec napiszę tak, nieważne czego doświadczysz w kontakcie ze mną, ważne że po czasie stwierdzisz, że było ci to potrzebne, pomocne, wtedy mogę uznać że moja praca ma sens. Czasem ktoś dzwoni i mówi „dziękuję, wszystko się sprawdziło„ inna osoba dzwoni i mówi „rozmowa z panią byłą cenną lekcją i naprawdę bardzo mi pomogła” w obu przypadkach sam kontakt ze mną dla tych osób był ważny i taka jest moja rola.

Autor: Beata Kalinowska