Floating Facebook Widget
Magia

Zaznaczam, że to co za chwilę napiszę to moje własne poglądy i przekonania a każdy z nas ma prawo do własnych poglądów. Swoje opinie w dużej mierze opieram na swoim doświadczeniu zawodowym oraz przypadkach ludzi którzy korzystali z magii.

Zacznę od tego że od magii zawsze gdzieś tam mnie odrzucało mimo iż jak każdy ezoteryk posiadam wiedzę i doświadczenie to ta tematyka nigdy nie wywoływała we mnie dobrych emocji.
Mamy XXI wiek. Wielu z was uważa że magia to przeżytek i tu was zaskoczę bo jednak to temat ciągle aktualny co więcej w ostatnich latach przeżywa swój wielki powrót. Wiele osób nieświadomych zagrożenia korzysta z magii.
Osoby zajmujące się magią możemy podzielić na trzy grupy. Pierwsza to osoby znające tematykę, często wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, ich umiejętności są zadziwiające. Druga kategoria to osoby które „liznęły„ magii, coś tam wiedzą, coś umieją. Trzecia grupa to osoby które zwyczajnie tylko oszukują, często na duże pieniądze a w rzeczywistości tak naprawdę nic na temat magii nie wiedzą. Nie muszę dodawać że najlepsze są osoby które „siedzą„ w tematyce od pokoleń, oni posiadają dużą wiedzę i doświadczenie.

Czym jest magia? To świadome działanie, ingerencja na odległość za pomocą woli, rozumu, czucia na ukryte siły przyrody. W tym celu wykonuje się obrzędy i odmawia specjalne zaklęcia, które pozwalają osiągnąć cel, często to panowanie lub władza nad przedmiotami, sytuacjami lub ludźmi. Magię można zastosować na każdą dziedzinę życia.

Czy urok i klątwa to, to samo? Oczywiście że nie, urok ma mniejszą siłę, ogranicza się do pewnej dziedziny życia. Urok jest rzucany na konkretną osobę i działa tylko na nią. Klątwa to nic innego jak spotęgowany urok, bo zwykle dotyczy wielu aspektów życia danego człowieka. Zazwyczaj taki człowiek odczuwa negatywny wpływ na wszystkich płaszczyznach swojego życia, co więcej klątwa może też działać lub przechodzić na bliskich tej osoby na którą ktoś nałożył klątwę. Pierwszym działaniem klątwy są dziwne niewytłumaczalne działania w naszym życiu. Inni uważają że prześladuje ich pech, często ludzi długo nie dopuszczają do siebie myśli że tu może działać magia na nich. Skutki działania klątwy mogą być podobne do opętania przez ducha lub demona. Człowiek w pewnym czasie traci kontrole nad swoim życiem.

A teraz zobrazujmy konkretny przypadek. Kiedyś pewna młoda kobieta próbowała mnie przekonać do swoich racji, mówiła pani Beato czy to coś złego że skorzystałam z magii miłosnej? przecież ja kocham i chce być z tym człowiekiem. Powiedziałam, teoretycznie nie ma w tym nic złego ale teraz rozłóżmy to na czynniki pierwsze. Jest ktoś kto cię nie kocha, kto nie chce z tobą być, kto ma żonę i dziecko których kocha. Czy ty naprawdę chcesz zniszczyć komuś życie? pomyśl logicznie, gdyby on był ci przeznaczony to i tak cie pokocha, odejdzie od żony. Jeśli nie, to widocznie to nie ten. A teraz postaw się po drugiej stronie. Ty masz kochającego męża, kocha cie, macie dzieci itp. czy ty byś chciała żeby pojawiła się kobieta którą twój mąż odrzuci bo kocha ciebie ale mimo to ona nie zrezygnuje, zastosuje magię i ci go odbierze. Czy nadal uważasz że to coś dobrego. Wtedy dziewczyna stwierdziła ze nigdy nie patrzyła na to pod tym kątem i teraz jednak inaczej patrzy na magię.
Za pomocą magii można zdobyć osobę, ona fizycznie jest w stanie być z daną osobą jednak magia nie sprawi ze ktoś naprawdę kogoś pokocha. Nie można wpłynąć na uczucia, siła oddziaływania zmusza kogoś do konkretnych czynów i działań jednak nie da się komuś „rozkazać„ by ktoś kochał kogoś. Poza tym musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy my chcemy by ktoś nas naprawdę pokochał czy chcemy żyć złudzeniem. Magia miłosna może wam zamknąć drogę do prawdziwego szczęścia, uczucia. Czasem magia może się obrócić przeciwko nam samym. Często spotykam się z przypadkiem że kobieta się odkochała a potem nie umie się „pozbyć„ takiego chłopaka i tu zaczyna się koszmar tej osoby. Bo ona już go nie chce a on ją osacza, często nie odstępuje nawet na krok. To co miało pomóc zaczyna być przekleństwem. Dlatego należy się zastanowić nad tym czego my pragniemy, oczekujemy itp.
Magia to wyzwolenie pewnych energii, ta energia pomoże nam spełnić prośbę ale będzie chciała od was coś w zamian .Wy nie zdajecie sobie sprawy z tego jak wygląda taki rytuał, czasem sam widok tego co wtedy się dzieje, na kogo taka osoba się powołuje (wywołuje, łączy energie) może przerazić. Zlecając magię wy zezwalacie na ingerencję w wasze życie, i tu może się zdarzyć ze po magii macie coś „gratis”.Człowiek ma prawo wyboru, jednak ma prawo do świadomego wyboru i powinien wiedzieć jakie jest zagrożenie, ryzyko itp. Jak tylko znajdę trochę czasu opisze kilka historii osób które doświadczyły magii a teraz mają na ten temat negatywną opinie ale nie że im się nie sprawdziło, tylko sprawdziło się jednak konsekwencje ich przeraziły.

Autor: Beata Kalinowska