Floating Facebook Widget
Jak oczyścić pomieszczenie z negatywnych energii

Nie jest niczym nowym, że negatywne energie lubią osiadać w pomieszczeniach, z których korzystają ludzie. Energie te są jak kurz, im rzadziej sprzątamy, tym więcej się ich gromadzi. A ponieważ człowiek reaguje z energiami wokół siebie, to łatwo przewidzieć, że negatywne energie w pomieszczeniach będę generować negatywne zachowania.

Dlatego też warto od czasu do czasu sobie mieszkanie posprzątać. A jak, o tym w niniejszym poradniku.

Wpierw należy wyjaśnić, dlaczego w ogóle jest tak, że te negatywne energie się osadzają. Otóż, wszyscy je z siebie wyrzucamy, to naturalny cykl „obrotu” energii w naszych ciałach. Różne energie pozostawiamy za sobą, skupimy się jednak głównie na tych negatywnych. Będąc złymi, smutnymi, agresywnymi albo przestraszonymi, wtedy wokół nas osadzają się negatywne energie, którymi promieniujemy.

Osadzają się na meblach, książkach, ścianach i tak dalej. A im częściej w danym miejscu promienujemy tymi złymi energiami, czym bardziej negatywne pomieszczenie to się staje. A to już może automatycznie generować w nas złe emocje.

Dlatego właśnie należy od czasu do czasu każde pomieszczenie oczyścić.

Świece i kadzidła

Pierwszym sposobem na oczyszczenie pomieszczenia jest zapelenie świeczki połączonej z kadzidłem. Ot, bierzemy jakąś świeczunię, ustawiamy na środku pokoju i zapalamy. Dodatkowo zapalamy też kadzidło. A potem wychodzimy na filiżankę Earl Grey i gotowe.

Tutaj należy się kwestia wyjaśnienia – trzeba bowiem uważać, z jakich kadzideł korzystamy. Jeśli myślisz o takich, co to można dostać w sklepach „wszystko za 4 złote” to pomyśl jeszcze raz. Coś takiego jak Nag Champa albo kadzidła HEM są dobre do odświeżenia pomieszczeń zasmrodzonych obiadem albo chemią, ale kompletnie nie nadają się do oczyszczania z negatywnych energii.

Należy zaopatrzyć się w kadzidła takie jak tutaj, lub też w kadzidła sypkie i przyrządy do ich wyprażania. I takimi się właśnie posługiwać w czasie oczyszczania pomieszczeń.

W rogach pokoju można równiesz sypnąć odrobinką soli, a do tego okadzić pomieszczenie paloną szałwią białą, jeśli komuś pasuje jej zapach. Kolejnym sposobem jest nalanie wody do płytkiego talerzyka i nasypanie do niego soli, a następnie odstawienie do wyparowania wody.

Et voila

Ot i tyle. Powyższe sposoby dedykowane są osobom, które nie mają wiele wspólnego z pracą z energią czy konkretnymi systemami ezoterycznymi. Pomieszczenia można też oczyszczać innymi sposobami, które można poznać studiując konkretne systemy magiczno-energetyczne. Początkujący mogą jednak spokojnie pozostać przy oczyszczaniu za pomocą ognia, dymu i soli.

Jak często powinieneś oczyszczać dane pomieszczenie? Co najmniej raz na miesiąc, ale można i częściej. Wszystko zależy od potrzeby, jedne pomieszczenia „brudzą” się szybciej niż inne. Dobrze też czyścić pokój po negatywnych zachowaniach – kłótniach, złości, smutku, strachu.

Trzymanie się tych zasad sprawi, że choć w małym stopniu polepszą się Twoje warunki mieszkaniowe :).

Wojtek Usarzewicz, www.ezokultus.eu