Floating Facebook Widget

JAK KOCHAJĄ ZNAKI (3)

W poprzednim wpisie omówiłem wstępnie o paru regułkach podstawowych, z którymi osoba nie znająca się na astrologii powinna się zaznajomić. W trzecim artykule zwrócę uwagę na pojęcie „miłości wśród znaków”. Moje opracowanie będzie uproszczone, pomimo tego – postaram się jakoś uciec od sztampy i uatrakcyjnić opowieść.

„Miłość wśród znaków” – czymże może to być? Ano, zawiera się to ujęcie na wielu poziomach i nie jest to tylko Mars i Wenus, jak w popularnych książkach Johna Graya. W „miłości” liczy się cały pakiet planet osobistych. Tak też: Słońce (władca Lwa) manifestuje seksualność, obecność, oraz sposób paradowania przez publicznością. Księżyc (władca Raka) dostarcza informacji na temat potrzeb bezpieczeństwa i rzeczy, które wyjdą na wierzch w trakcie trwania związku. Merkury (władca Bliźniąt i Panny) w tej grze miłosnej prawie się nie liczy, ale to on jest pomostem pomiędzy słowem, a uczuciami. Wenus (władca Byka i Wagi) i jej pozycja traktuje często o sposobach traktowania relacji, manifestowania kobiecości, albo potrzebie harmonii. Mars (władca Barana i Skorpiona) zaś wskaże na inicjatywę, popęd, oraz skłonności do przekraczania granic.

W zależności od tego, gdzie odnajdziemy jedną z wyżej wymienionych planet, tak będzie się manifestować (albo ukrywać) jakaś cecha. Ujmując stereotypowo, Doda będzie manifestować swoją seksualność poprzez wymyślne pozy i okładki ze zwisającymi penisami (płyta „7 pokus”) gdyż jest solarnym (*pozycja Słońca) Wodnikiem przy lunarnym (*pozycja Księżyca) Lwie, a Edyta Górniak (solarny Skorpion) będzie wyrażać się silnymi emocjami, które będą wymykać się jej spod kontroli (hipotetyczny władca horoskopu, Wenus, w koniunkcji z Uranem, oraz lunarny Wodnik). Czy dalej – Monika Belucci i jej atrakcyjna (i agresywna) koniunkcja Marsa i Księżyca w ognistym Lwie będzie produkować napalone rzesze widzów, zaś koniunkcja Marsa i Księżyca w znowuż ognistym znaku Barana stworzy z Rihanny agresywną dominę (teledysk S&M). Chyba, że wolicie kobiecość w nieco bardziej macierzyńskim wydaniu – posłuży do tego mocno wyeksponowana Wenus w znaku Raka u Angeliny Jolie.

A jak to teraz połączyć? Ano, najlepiej, by zwrócić uwagę na trzy główne sygnifikatory: Słońce, Księżyc, oraz (!) ascendent (*znak wschodzący na horyzoncie). Wszelkie trygony, sekstyle, a czasem opozycje dają pożądany rezultat w postaci lepszego zrozumienia dwóch partnerów. Czym jest trygon? Połączeniem tego samego żywiołu, czyli ognia (Baran, Lew, Strzelec), wody (Rak, Skorpion, Ryby), ziemi (Byk, Panna, Koziorożec), albo powietrza (Bliźnięta, Waga, Wodnik). Trygon tego samego żywiołu jest pozytywną wskazówką, czyli: „teoretycznie” lepiej, jeśli będą ze sobą Rak ze Skorpionem, albo Wodnik z Bliźniętami. Ale, żeby nadać sprawie nieco komplikacji, zwróćmy uwagę, że zrozumieć się też można nie tylko na poziomie Słońca, ale Księżyców, albo Słońca i Księżyca. W tym znaczeniu dobrze może czuć się solarny (słoneczny) Bliźniak z lunarną Wagą, albo lunarny Byk z solarnym Koziorożcem. Więcej zasad astrologii porównawczej, zwanej też synastrią, możemy znaleźć w opracowaniach Leszka Szumana, znajdujących się obecnie w archiwach Logonii, opracowaniach poczynionych przez P. Leona Zawadzkiego: [http://www.logonia.org/archiwalia/passwd/astrologia/astra1-9.htm]. Czytając te teksty proszę zwrócić uwagę na to, iż kwadratura kwadraturze (*aspekty 90 stopniowe, uznawane za prowokujące) nierówna, a trygon trygonowi (*aspekty 120 stopniowe, uznawane za harmonijne). Nie jest dziwnym zjawiskiem, że znam mnóstwo osób, które mają kwadrat w znakach współrządzonych przez tą samą planetę – Jowisza (*w przypadku Strzelca i Ryb), oraz Merkurego (*w znaku Bliźniąt i Panny). Sam jestem lunarną Panną, która ma kwadraturę ze Słońcem partnerki w znaku Bliźniąt. Jest to więc kwadratura pomiędzy znakiem ziemii i powietrza, ale łączy je ten sam, starożytny władca.

Jeszcze parę ogólnych uwag: znaki kardynalne (Baran, Rak, Waga, Koziorożec) manifestują swoją miłość w sposób często radykalny, związany z naturą żywiołu. Proszę zwrócić uwagę, co się dzieje, gdy jednocześnie w danym znaku zobaczymy Księżyc i Wenus. Baran (*znak Marsa) jest przesadnie ekspansywny seksualnie, Rak (*znak Księżyca) jest przesadnie zaangażowany emocjonalnie, Waga (*znak Wenus) jest przesadnie wychylona ku drugiej osobie, Koziorożec (*znak Saturna) jest zaś przesadnie przejęty sprawami formalnymi. Nic więc dziwnego, że mieszanka Baran-Rak (Mars/Księżyc) da osobę przesadnie wyrażającą swoje potrzeby, natomiast mieszanka Waga-Koziorożec (Wenus/Saturn) da osobę przesadnie eksponującą zasady, albo formalizację (Saturn wywyższony w znaku Wagi – ślub).

Jeśli chodzi o znaki stałe (Byk, Lew, Skorpion, Wodnik), to są one dość mocno przywiązane do swoich wartości, prezentując swoją nieugiętość. W tym znaczeniu Byk (*znak Wenus) jest zasadniczy jeśli chodzi o materię (uroda, pieniądz), Lew (*znak Słońca) manifestuje swoje treści egocentryczne (bezpośredniość, pewność), Skorpion (*znak Marsa) lubi piętnować za niewłaściwe jego zdaniem interakcje społeczne (pamiętliwość, emocjonalność), Wodnik (*znak Saturna) zaś lubi manifestować krystalizujące się myśli (bunt, ekscentryzm). Gdy połączymy te pierwiastki, zauważymy że Byk-Lew będzie parą wyjątkowo hedonistyczną (Słońce/Wenus), zaś Skorpion/Wodnik parą wyjątkowo destrukcyjną (Pluton/Uran).

Zostały nam jeszcze znaki zmienne (Bliźnięta, Panna, Strzelec, Ryby). Powiada się, że jest to gorszy wskaźnik dla trwałości związków, oraz dotrzymania pewnych umów, zwłaszcza jeśli chodzi o horoskopy horarne. Być może ta negatywna sława polega na tym, że znaki te są doskonale przygotowane do nauczania, przechodzenia przez zmiany, oraz nabierania postaw elastyczności. W tym znaczeniu Bliźnięta (*znak Merkurego) służą doskonale jako dystrybutor wiedzy, Panna (*również znak Merkurego) jako jego korektor, Strzelec (*znak Jowisza) jest podróżnikiem, Ryby (*również znak Jowisza) zaś rozproszeniem dotychczasowych stanów. Bliźnięta/Panna kojarzą się więc z wiedzą rozproszoną (Merkury), natomiast Strzelec/Ryby ze światem ekspansji, wpływającym do samego środka duszy (Jowisz).


Autor
[http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl]