Floating Facebook Widget
Astrologiczna Prognoza na czerwiec 2019 r.
 
Kieszonkowe na Dzień Dziecka będzie w tym roku wyjątkowo hojne zwłaszcza dla Byków, ale i młode Koziorożce powinny być usatysfakcjonowane - może dostaną w prezencie nowe solidne biurko jakże pomocne w odrabianiu lekcji lub nawet własny pokój po przeprowadzce do większego mieszkania. Zastanówmy się w jaki sposób możemy pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka, nie dajmy się zwieść modzie lub reklamie - o wiele lepiej jest pomalować ściany, inaczej ustawić meble, dodać roślinę w kamiennej doniczce niż zaśmiecić przestrzeń plastikowymi gadżetami. Możemy wykorzystać zasady feng-shui, aby stworzyć dobre miejsce do nauki i odpoczynku. Czerwiec zaczyna się weekendem, co daje także sposobność zorganizowania wycieczki im dalej od miasta tym lepiej - natura jest teraz w pełnym rozkwicie ciesząc zmysły obfitością kolorów i zapachów roślin oraz głosami ptaków innych zwierząt.
Zanim beztrosko ruszymy drogą przez las, sprawdźmy jeszcze czy w szufladzie nie zawieruszył się nieopłacony rachunek lub ważny list.
Poniedziałek 3 czerwca to dobry czas, aby wybrać się do biblioteki i przejrzeć półkę z nowościami lub odwiedzić salon prasowy i celowo ominąć stereotypową lekturę - Nów Księżyca w Bliźniętach zachęci nas do intelektualnych eksploracji i poszerzania zainteresowań. Bardziej ambitni mogą zaplanować w tych dniach rozpoczęcie kursu języka obcego lub innego szkolenia z dziedziny bliskiej sercu.
4 czerwca rozsądnie dobierajmy słowa - jest spore ryzyko wywołania rodzinnej kłótni - dotyczy to zwłaszcza Raków. Pozytywny sposób wykorzystania wpływu Marsa, Księżyca i Merkurego to przyjrzenie się własnej pamięci i zgromadzonym tam emocjom - mamy szansę uświadomić sobie, że gniew, smutek i żal oddziałują właśnie stamtąd, z pamięci, a nie z przeszłości.
9 czerwca wpływ Neptuna rozbudzi naszą twórczość - Bliźnięta poczują chęć, aby chwycić za pióro, a Ryby za pędzel. Artyści będą musieli się sporo natrudzić, żeby opanować tę energię i nadać jej wyraz. W innych obszarach życia możemy doświadczać niepewności i trudno nam będzie podejmować decyzje. Dobrze jest dopuścić do głosu wyobraźnię, nie zaduszać jej od razu krytyką i pozwolić sobie na odważniejsze marzenia oraz dostrzeżenie nowych możliwości. Dopiero w kolejnym kroku można odwołać się do logiki i wyeliminować zbyt szalone pomysły - w czym na pewno pomoże nam Saturn przychylny mocy Neptuna, ale i opanowany.
10 czerwca przyniesie szansę na sięgnięcie po więcej niż zazwyczaj mamy odwagę sięgać, co może być wskazane o ile zapanujemy nad apetytem i nie pozwolimy mu przerodzić się w zachłanność. Ryzyko przesady w wydatkach, w planach i w przyjmowaniu zobowiązań będzie duże. W relacjach zwłaszcza z szefem uważajmy, aby nie poniosła nas chęć pouczania, wzmocniona poczuciem nieomylności, gdyż będziemy mieli skłonność do popadania w nadmierny dydaktyzm, a nawet kompromitującą przemądrzałość.
Obserwując forum publiczne możemy być świadkami jak kontratak faryzeuszy zderza się z wolnymi mediami. Dzięki Internetowi nie sposób już niczego zamieść pod dywan i nawet biskup musi się liczyć z tym, że jak mówi Pismo “wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach”.
Pełnia Księżyca w Strzelcu przy Słońcu w Bliźniętach pozwoli pogłębić duchowe doświadczenia tym, którzy ich szukają. Osoby bardziej pragmatyczne będą mogły przekonać się, jak ważne jest zapewnienie sobie możliwie szerokiego oglądu sytuacji przed wyznaczeniem celów. Jakże często to czego chcemy okazuje się zapożyczone z mediów, ze środowiska, w którym tkwimy i tak naprawdę nie jest nasze. Bycie autentycznym, mimo zewnętrznych wpływów, jest możliwe i nie należy zakładać, że jest wyjątkowo trudne - choćby po to, aby nie tworzyć kolejnej bariery. Niemniej wyznaczanie celów bez nawiązania kontaktu z duszą prowadzi do odczucia jałowej pustki, nawet jeśli uda się wyznaczony cel osiągnąć. Natomiast autentyczność w sposób konieczny łączy się z poczuciem radości i pokoju.
21 czerwca Słońce wejdzie do znaku Raka kierując nasze zainteresowanie w stronę domu wraz z jego otoczeniem, a także rodziny. Psy i koty także mogą liczyć na bardziej serdeczną opiekę, bo przecież ich obecność współtworzy przytulność siedliska i ożywia je miauczącą i merdającą energią. Obecność Marsa w znaku Raka może oznaczać, że przyjdzie nam zmierzyć się z frustracją lub gniewem - własnym lub domowników. Księżyc w Wodniku pozwoli nam spojrzeć na ewentualne napięcia z dystansu i dostrzec emocje innych - dzięki temu unikniemy gwałtownej kłótni, niemniej relacje z najbliższymi mogą zostać oczyszczone z kilku znaczących iluzji za sprawą Neptuna, który w tym czasie rozpocznie ruch wsteczny.
Pod koniec czerwca wpływ Urana na Słońce rozbudzi naszą ciekawość i kreatywność pozwalając na odkrycia i momenty wglądu w interesującej nas dziedzinie. Będziemy mieli ochotę spotkać nowych ludzi, wejść w środowisko odmienne od otoczenia, w którym zazwyczaj przebywamy. Pozwolimy sobie na bardziej swobodne i otwarte wyrażanie siebie, a rozmowy z niekonwencjonalnymi osobami przyniosą wiele pozytywnych inspiracji. W szczególności zainteresuje nas wszystko co dotyczy sposobu odżywiania się i utrzymywania ciała w dobrym stanie - możemy wybrać się do wegańskiej restauracji, nowo otwartego sklepu z ekologiczną żywnością lub zafundować sobie najlepszy blender do zielonych soków lub koktaili.


Prognozę przygotował Maksym Krammer
Zapraszam na konsultacje astrologiczne pod adresem:
maksymkrammer@gmail.com
tel. 517726429


Horoskop runiczny dla poszczególnych znaków zodiaku na czerwiec 2019r.


Baran

Praca - Często mieć będziesz w tym miesiącu obawy czy oby na pewno to gdzie pracujesz, czym się konkretnie zajmujesz jest zgodne z Tobą, spełnia Twoje marzenia, oczekiwania. Czas na spokojnie pewne sprawy przemyśleć, ponieważ jeżeli coś nie odpowiada Ci w tym jak spełniasz się zawodowo musisz zacząć działać, gdyż tylko od Ciebie zależy to czy będziesz szczęśliwy, czy też nie. 
Finanse - Czekają Cię wydatki związane z jakąś nagłą podróżą, wyjazdem, może też popsuć się Twój samochód o ile go posiadasz co skutecznie pozbawi Cię dość znaczącej sumy pieniędzy. 
Uczucia - Nie będzie to dobry miesiąc dla Twojego związku, często będziesz zmęczony partnerem, tym że masz wobec niego pewne zobowiązania, musisz się liczyć z jego zdaniem, nastrojami. Czasem dobrze jest na chwilę od siebie odpocząć, ponieważ wówczas wszystko co pozornie negatywne przedstawia się w innych barwach. 
Zdrowie - Zadbaj o swój układ pokarmowy, to jak pracują Twoje jelita, staraj się nie forsować swojego kręgosłupa, całego układu kostnego. 

Wspomagający znak runiczny na czerwiec dla zodiakalnych Baranów to runa Mannaz


Byk 


Praca -
Przed Tobą pracowity, obfitujący w zawodowe wyjazdy miesiąc. Nie będziesz miał kiedy odpocząć, czy też skupić się na licznych plotkach jakie zawsze krążą w miejscu w którym pracujesz. Jeżeli postawisz na siebie, będziesz kierował się pewnością że zawsze sobie z każdym zadaniem poradzisz czeka Cię zdecydowanie udany miesiąc. 
Finanse - Będziesz musiał zainwestować sporo pieniędzy w poprawę swojej sprawności fizycznej, tym samym może np. odezwać się dawna kontuzja, która wymagać będzie natychmiastowej rehabilitacji. 
Uczucia - Przed Tobą udany, spokojny miesiąc jeżeli chodzi o to co dziać się będzie w Twoim związku, relacji, całościowym porozumieniu z partnerem. Sprzyjać wam będą wszelkie wyjazdy, wyjścia z domu dzięki którym całą swoją uwagę poświęcić będziecie mogli tylko i wyłącznie sobie. Samotne Byki poznają w czerwcu swojego przyszłego partnera. 
Zdrowie - Zajmij się swoją wątrobą, tym jak ogólnie funkcjonuje Twój układ trawienny. Dobrze też będzie skontrolować wzrok. 

Wspomagający znak runiczny na czerwiec dla zodiakalnych Byków to runa Sowillo


Bliźnięta


Praca -
Przed Tobą idealny miesiąc na wcielanie w życie wszelkich zawodowych zmian, nawet takich które mogą się na pierwszy rzut oka wydać za daleko idące. Jeżeli postawisz na siebie, na swoją intuicję czeka Cię zdecydowanie jeden z najlepszych miesięcy, ponieważ to w nim właśnie zaczniesz się spełniać jeżeli chodzi o wzmacnianie Twojej zawodowej, finansowej pozycji. 
Finanse - Możesz mieć tendencję do nadmiernego wytracania pieniędzy i co więcej wielokrotnie dziwić się będziesz gdzie się one podziewają. Staraj się być uważny, ponieważ możesz nawet zostać okradziony. 
Uczucia - Jeżeli jesteś w związku mieć będziesz na przestrzeni czerwca coraz więcej wątpliwości, czy oby na pewno powinieneś dalej spędzać czas przy tym właśnie, konkretnym człowieku. Samotne Bliźnięta będą mogły poznać miłość swojego życia, co może nawet na pierwszy rzut oka wydać się przerysowanym określeniem. 
Zdrowie - Dokuczać może Ci wyraźny ból pleców, stawów, tym samym Twoja płynność poruszania się w tym miesiącu będzie mocno osłabiona i ograniczona. 

Wspomagający znak runiczny na czerwiec dla zodiakalnych Bliźniąt to runa Laguz


Rak 


Praca -
Nie będzie to spokojny miesiąc dla Twoich zawodowych spraw. Nic szczególnie poważnego, czy negatywnego Ci nie grozi jeżeli chodzi o ten aspekt życia, nie mniej mieć będziesz wrażenie, że nie jesteś w stanie porozumieć się z ludźmi z którym bezpośrednio współpracujesz, uważaj na słowa, postaw na jak najoszczędniejszą komunikację. 
Finanse - Czekają Cię wydatki związane z domem, jeżeli planujesz jakąkolwiek inwestycję z nią związaną przygotuj się na większe koszty, niż myślałeś. Co więcej okazać się może że Twój dobry przyjaciel od pewnego czasu celowo wyłudza od Ciebie systematyczne drobne pożyczki pieniędzy. 
Uczucia - Mogą Ciebie i partnera różnić bardzo przyziemne sprawy, związane z finansami, wydatkami na podstawowe potrzeby. Dobrze będzie sumiennie popracować nad odpowiednim porozumiewaniem się z partnerem w innym razie kłótnie mogą doprowadzić do rozpadu tego związku. 
Zdrowie - Zajmij się swoimi stawami, mogą one poważnie wpłynąć na Twoje funkcjonowanie i wyłączyć Cię z czynnego działania. 

Wspomagający znak runiczny na czerwiec dla zodiakalnych Raków to runa Naudiz


Lew


Praca -
Przed Tobą miesiąc zawodowego zastoju, stagnacji, marazmu. Nie dokonuj żadnych ważnych zmian, ponieważ do niczego dobrego one Cię nie doprowadzą, a mogą okazać się tak naprawdę przysłowiowym upadkiem z deszczu pod rynnę. Bądź cierpliwy i czekaj na swój dobry czas, a wszystko będzie układało się po Twojej myśli. 
Finanse - Sporo pieniędzy przeznaczyć będziesz musiał na swoje uzębienie, poprawę jego ogólnego stanu. Możesz też ściągnąć na siebie znaczące wydatki związane z jakąś podróżą, która ma niby Cię zrelaksować.
Uczucia - W Twoim związku zapanuje spokój, błogość, brak jakichkolwiek większych wzburzeń. Będziesz mógł się cieszyć harmonią związaną z tą konkretną relacją w której jesteś. Nie szukaj dziury w całym, nie doszukuj się problemów tam gdzie ich nie ma. 
Zdrowie - Dokuczać Ci może wyraźny spadek witalności, odporności organizmu, który mieć będzie związek z tym w jakim stanie jest Twój układ pokarmowy.

Wspomagający znak runiczny na  czerwiec dla zodiakalnych Lwów to runa Ingwaz


Panna

Praca - Przed Tobą dość jednostajny, niczym się niewyróżniający miesiąc jeżeli chodzi o Twoją pracę oraz to co do Ciebie poprzez nią będzie przychodzić. Mieć będziesz wrażenie że niczym robot odtwarzasz te same czynności, zadania. Jeżeli chcesz zmian zadaj sobie pytanie od czyich działań one zależą.
Finanse - Czerwiec nie będzie stabilny dla Twoich finansów, ich płynności, bezpieczeństwa. Bądź uważny przy dokonywaniu zakupów przez internet, ponieważ możesz przez rozkojarzenie stracić znaczną sumę pieniędzy.
Uczucia - Zaczną się odzywać w Tobie różnego rodzaju lęki, blokady względem uczuć jakimi zostałeś nasączony przez swoich rodziców, wychowanie. Jeżeli chcesz być szczęśliwy w tej konkretnej sferze swojego życia, zacznij sumiennie i szczerze pracować nad wszystkim tym co sprawia, że nie umiesz być w relacji z drugim człowiekiem asertywny.
Zdrowie - Zadbaj o swój kręgosłup szyjny, zęby oraz układ trawienny tak by nie nabawiał się on ciągłych niestrawności. 

Wspomagający znak runiczny na czerwiec dla zodiakalnych Panien to runa Wunjo

Waga

Praca - Przed Tobą niespokojny, nierówny miesiąc w pracy. Możesz wyraźnie dostrzec że otaczają Cię osoby które nie życzą Ci dobrze, czyhają tylko na Twoją pomyłkę, powinięcie się Ci nogi. Być może warto jest w pracy okazać nieco więcej pewności siebie, tak by nikomu nigdy więcej nie przyszło do głowy liczenie na to by zająć Twoje miejsce.
Finanse - Często dajesz się wodzić za nos, dlatego też wiele ludzi którzy są Twoimi znajomymi a nawet przyjaciółmi wyciągają od Ciebie znaczne sumy pieniędzy. Czas zacząć być nieustępliwym jeżeli chodzi o to jak zarządzać będziesz swoimi wydatkami.
Uczucia - Ten aspekt Twojego życia niczym negatywnym Cię nie zaskoczy, Twój związek będzie wręcz rozkwitał, a Ty sam poczujesz się tak jakbyś spotykał prawdziwą bratnią duszę. Wyciągaj z tej świadomości jak więcej pozytywu, dzięki któremu nabierzesz jeszcze więcej rozpędu w spełnianiu swoich planów, marzeń. 
Zdrowie - Zajmij się stanem Twojej krwi, przyjmuj więcej mikro oraz marko elementów. Warto też będzie pozbyć się z okolic Twoich stawów, mięśni skurczów, napięć. 

Wspomagający znak runiczny na czerwiec dla zodiakalnych Wag to runa Perthro

Skorpion 

Praca - Przed Tobą idealny miesiąc do przeprowadzania, udawania się na wszelkie rozmowy kwalifikacyjne, dzięki którym będziesz mógł odmieć swoją zawodową przestrzeń, rozwój kariery. Nie oglądaj się za siebie, czas na zmiany, którym czerwiec będzie bardzo sprzyjał. 
Finanse - Masz przy sobie ludzi, którzy nie chcą byś był dobrze sytuowany, posiadający takie pieniądze na jakie zasługujesz. Przyjrzyj się kto może Ci źle życzyć oraz chcieć byś zawsze nie miał pieniędzy na swoje potrzeby, marzenia.
Uczucia - Mieć będziesz wrażenie, że w Twoim związku nic nie może udać się w ostatnim czasie po Twojej myśli. Zaczniesz nawet twierdzić, że partner celowo się Ci przeciwstawia, blokuje Twoje pomysły. Stań się bardziej wyrozumiały i zacznij realnie oceniać waszą relację, ponieważ szukasz zbędnej dziury w całym. 
Zdrowie - Będziesz często przemęczony, niewyspany, czas przyjrzeć się poważnie temu co dzieje się z Twoim snem, ponieważ jest on mocno zaburzony. 

Wspomagający znak runiczny na czerwiec dla zodiakalnych Skorpionów to runa Eihwaz

Strzelec

Praca - Czasem dobrze jest być pewnym siebie, nieustępliwym oraz nieugiętym. Taka postawa pozwoli Ci wiele osiągnąć w pracy w nadchodzących czterech tygodniach. Możesz bez żadnych obaw też zakładać swoją firmę, w której będziesz mógł się w pełni zrealizować.
Finanse - Jeżeli masz przed sobą wyjazd, który od dawna jest przez Ciebie zaplanowany przygotuj się na znacznie większe koszty które on wygeneruje. Warto też byś więcej pieniędzy przeznaczył na poprawę tego jak się odżywiasz.
Uczucia - Poczujesz się w czerwcu tak jakby Twój partner Cię przytłaczał swoją osobowością, ego Ty zaś w swoim mniemaniu mieć będziesz wrażenie, że stałeś się przezroczysty, nieważny dla niego. Pamiętaj, że o swoją pozycję w związku, szacunek trzeba niekiedy zawalczyć.
Zdrowie - Będziesz wyjątkowo osłabiony, znużony w tym miesiącu. Poza tym grozi Ci uraz nóg nawet w grę wchodzić może ich złamanie, poważne zwichnięcie. 

Wspomagający znak runiczny na czerwiec dla zodiakalnych Strzelców to runa Tiwaz

Koziorożec

Praca - Czerwiec otworzy przed Tobą wiele nowych możliwości, sytuacji, zbiegu okoliczności dzięki którym Twoja zawodowa przestrzeń wejdzie w czas odnowy, transformacji, dzięki której zaczniesz czuć że Twoja kariera jako taka zaczęła dosłownie żyć.
Finanse - Przed Tobą lekko niespokojny, niestabilny miesiąc jeżeli chodzi o płynność Twoich finansów. Zacznij bardziej zdroworozsądkowo pochodzić do swoich wydatków a wszystko z nimi będzie dobrze.
Uczucia - Czerwiecbędzie czasem w który Twój związek będzie wchodził w czas pozytywnego rozwoju, przemiany dzięki czemu zaczniesz rozmieć oraz akceptować to że możesz kochać oraz odczuwać w sobie prawdziwe, żywe emocje, uczucia.
Zdrowie - Dbaj o swoją odporność organizmu, witalność. Zacznij też na poważnie uważać na swój układ trawienny, który praktycznie nie funkcjonuje.

Wspomagający znak runiczny na czerwiec dla zodiakalnych Koziorożców to runa Mannaz

Wodnik

Praca - Przed Tobą idealny czas na zmianę pracy, rozpoczęcie pracowania na tylko i wyłącznie swój własny rachunek. Przestań myśleć że nie dasz sobie rady, że lepiej jest tkwić w tym co masz. Bądź czujny ponieważ czerwiec umożliwi Ci totalną odmianę tej konkretnej sfery Twojego życia. 
Finanse - Mogą Cię czekać wydatki związane ze sprawami urzędowymi, możesz też przez nieuwagę dostać bardzo wysoki mandat który na poważnie uszczupli Twój portfel. 
Uczucia - Poczujesz się coraz bardziej ograniczony przez partnera, uczucia jako takie, stąd też w tym miesiącu co chwila przychodzić będzie do Ciebie pragnienie by się uwolnić z wszelkich uczuciowych ograniczeń. Słuchaj swojego serca a nie podejmiesz pochopnych za szybkich decyzji. 
Zdrowie - Możesz odczuwać wyraźnie dolegliwości, bóle związane z kręgosłupem, poza tym często douczać Ci będzie chroniczne zmęczenie.

Wspomagający znak runiczny na czerwiec dla zodiakalnych Wodników to runa Eihwaz


Ryby 


Praca
- Nie dokonuj zbyt poważnych, zdecydowanych zmian w swojej pracy, tym jak ona będzie za jakiś czas wyglądać. Skup się na obowiązkach, swojej przede wszystkim sumienności do której można mieć wiele do zarzucenia. Jeżeli chcesz wpłynąć na zmiany swojej kariery zacznij je od siebie.
Finanse - Możesz być spokojny o swoje finanse, ich bezpieczeństwo, płynność. Unikaj jedynie pochopnych wydatków, czy też zaciągania zbędnych zobowiązań. 
Uczucia - Jeżeli zacząłeś tworzyć związek, stałą relację od niedawna przygotuj się na to że w czerwcu przejdzie ona poważnych konflikt, próbę tego co do siebie czujecie z partnerem. W tym miesiącu wskazane będzie staranie się o dziecko o ile oczywiście masz na to ochotę. 
Zdrowie - Zajmij się swoim wzrokiem, grozi Ci nawet zapalenie spojówek. Możesz też mieć poważny niedobór makro i mikroelementów. 
 
Wspomagający znak runiczny na czerwiec dla zodiakalnych Ryb to runa Algiz  

Horoskop przygotował Runista Arkadiusz - www.runistaarkadiusz.pl


Horoskop numerologiczny na czerwiec 2019 r.

W tym okresie wielu z nas stanie się silniejszymi, wzrośnie autorytet i stanie się jasne to, co było mgliste. Lepiej komunikować się poprzez jasne i zrozumiałe słowami. Naucz się odważnie działać, uwierz w siebie i swoją siłę.

Jedynka – musisz ustalić priorytety i rozwiązać wszystkie problemy samodzielnie. Musisz pozostać przez jakiś czas sam/a – będzie trudno komukolwiek powierzyć swoje problemy. Tylko ty sam/a możesz rozwiązać swoje problemy.

Dwójka – czekają cię zmiany. Dostosuj się do faktu, że twoje życie nie będzie takie same. Naucz się mówić głośno o swoich pragnieniach, nie ukrywaj swojej prawdziwej twarzy i nie odwracaj się od swoich emocji.

Trójka – musisz poważnie spojrzeć na swoje życie, ostrożnie dokonać wyboru. Prawdopodobnie będziesz musiał/a coś naprawić i przygotować ważne dokumenty dla siebie lub dla kogoś. Będziesz musiał/a dostroić się do poważnej pracy we wszystkich dziedzinach.

Czwórka – jeśli nie zmienisz czegoś w swoim życiu, nie będziesz szybko reagować, możesz stać się ofiarą okoliczności. Przygotuj się na szybkie przejście kwantowe i podejmij działania.

Piątka – przeszłość już daleko odeszła, słońce zaszło, więc myśl i marz o tym, co przed tobą. Bądź miły/a dla swojej rodziny, daj im ciepło. Uwierz, że kosmos da ci wszystko, czego pragnie twa dusza.

Szóstka – twoje życie może zwolnić tempo, ale to iluzja, bo wszystko pójdzie swoim torem. W tym miesiącu masz szansę wszystko naprawić. Jeśli odłożysz coś na później, to możesz nie znaleźć na to czasu.

Siódemka – musisz wierzyć w swoje talenty, co jest w tobie. Kochaj życie! Uważaj na manipulantów. Sam będziesz musiał/a stawić czoła swojej wewnętrznej uczciwości i spojrzeć jej w oczy, zadać sobie szczere pytania, odpowiedzieć równie szczerze, a wtedy łatwiej będzie zrozumieć swoje przeznaczenie.

Ósemka – musisz przygotować się na zmiany. Otwórz się na swoją wolność. Uwierz, że wszystko się wkrótce zmieni – twój świat się zmieni i dostaniesz to, o co prosiłeś/aś.

Dziewiątka – ciesz się marzeniami o przyszłości. Świat da ci coś interesującego. Anioł prowadzi cię tam, gdzie trzeba, więc nie powinieneś/aś się opierać. Uwierz, że w tym miesiącu poczujesz swoją młodość.