Floating Facebook Widget

Duchowość Tańca - ucieleśnienie, medytacja w ruchu

„Taniec jest naturalnym środkiem dotarcia do Miłości.” (SAheal)

Zapraszam na sobotnie spotkania praktyki ucieleśnienia i medytacji w ruchu pod nazwą Duchowość Tańca.

GDZIE: AnyaYoga, ul. Krasińskiego 35 a w Warszawie (Żoliborz, dojazd komunikacją z dworca centralnego tramwajami: 17 (przystanek ks. Popiełuszki) lub 33 (przystanek Sady Żoliborskie), budynek jest między blokami, trzeba obejść okrągły budynek dookoła)

GODZINY: 19:00 - 22:00 (przestrzeń na odpoczynek, regenerację, pogłębienie oddechu i wejścia w ciało, w ruch, relacja ze sobą, z przestrzenią i innymi, spotkanie z intencją, drżenie - wytrząsanie, spotkanie z własną prawdą, uziemienie, wyciszenie, domykające spotkanie w kręgu)

TERMINY i TEMATYKA*:
- 16 listopada - Emocje i Relacje
- 23 listopada - Równowaga w ciele - Równowaga w życiu
- 7 grudnia - Kreacja miednicy - Kreacja Życia
- 14 grudnia - Przyjemność i Współodczuwanie
- 11 stycznia - Ucieleśnianie Marzeń

*szczegółowe opisy poszczególnych spotkań pod kątem tematyki znajdziesz poniżej.

INWESTYCJA - 50 zł/os. Płatność gotówką na miejscu przed rozpoczęciem praktyki. Jeśli blokadą w uczestnictwie jest kwestia finansowa - odezwij się do mnie (kudlacztomasz@gmail.com). Istnieje wiele różnych dróg wymiany.

ZAPISY - puszczam. Nie musisz się zapisywać. Proszę jednak o punktualność, zaczynamy o 19:00. Przyjdź 10/15 minut wcześniej, żeby się przebrać i osadzić w przestrzeni. To istotne, by zacząć i domknąć wspólnie indywidualny oraz wspólnotowy proces. Spóźnienia i dołączanie w trakcie bardzo wpływają na pole energii, które się wytwarza.

DLA KOGO PRAKTYKA?
Praktyka Duchowości Tańca jako forma uważnego, intuicyjnego, spontanicznego, prowadzonego ruchu jest dostępna dla każdego kto jest gotowy na kontakt ze sobą, ze swoim ciałem, niezależnie od wieku, płci, orientacji psychoseksualnej, wyznania, poglądów czy przekonań. To przestrzeń dla każdego, kto chcę się wyrazić, odpocząć, wyciszyć, wytańczyć, wyszaleć. To praktyka dla każdego, kto chce się zatrzymać, po prostu być, bez oceniania, wartościowania, porównywania, w zgodzie i akceptacji na to, co jest. W Miłości.

CZYM JEST DUCHOWOŚĆ TAŃCA?

Duchowość Tańca to praktyka fizyczności, ucieleśnienia myśli, emocji, uczuć, obrazów i tego co trudno nazwać czasami słowami. To medytacja w ruchu, praktyka uważności świadomego oddechu i naturalnie poruszającego się ciała. W bezpieczny dla siebie i innych sposób, w intuicyjnym ruchu, odreagowujemy wszelkie sytuacje stresowe, dajemy czas i przestrzeń na wyrażenie wszystkich emocji, pragnień I potrzeb bez ich tłumienia i blokowania. A to wszystko po to, żeby zatrzymać się wewnątrz i na zewnątrz, sprawdzić co wewnątrz potrzebuje uwagi, spotkać się ze swoją wewnętrzną mądrością, zadbać o siebie i otulić się Miłością.

Duchowość Tańca to metafora Dyskoteki Świadomości, której doświadczamy jako Duże Dzieci. Kiedy wychodzimy na imprezę, często celem jest odreagowanie stresu, emocji, jak to czasami się mówi – „chwilowe oderwanie od rzeczywistości” , rozluźnienie, spotkanie w grupie ludzie, poznanie innych. Najpierw robimy sobie tak zwany „before” – przygotowanie, robimy sobie nastrój, czasami dochodzi do tego alkohol czy inne używki. Wszystko po to, żeby się zrelaksować, odpocząć, po dniu, tygodniu pracy, wszelkich wyzwań. Robi się nam wtedy błogo, przyjemnie. Potem na imprezie, w klubie zamykamy oczy, tańczymy ze sobą, z innymi. Zdarza się, że wydajemy dźwięki. I zazwyczaj robimy to wszystko nieświadomie. Warstwy stresu odchodzą, wyrażamy powierzchownie emocje, ale często nie mamy tej uważności, że to się dzieje. Przeważnie na drugi dzień mimo zmęczenia, czujemy się oczyszczeni emocjonalnie. Podobnie dzieje się podczas Duchowości Tańca, z tą różnicą że jesteśmy tego wszystkiego świadomi.

Duchowość Tańca składa się z 7 prostych etapów, których fundamentem jest układ energetyczny człowieka. Po pierwsze – zatrzymanie, po drugie – przyjemność w ciele, po trzecie - intencja i wytrząsanie – drżenie, po której następuje stan Duchowości Tańca, po czwarte - channeling w ruchu, po piąte – spotkanie się ze swoją wewnętrzną mądrością, Prawdą, po szóste – uziemienie, po siódme – integracja w ciszy. Duchowość Tańca prowadzi Cię do korzeni tańca – otwarcia się na spotkanie z wewnętrzną mądrością, Wyższą Inteligencją, wewnętrznym i duchowym światem. Całość odbywa się w zakotwiczeniu w ciele.

Nazwa Duchowość Tańca jest wynikiem moich osobistych doświadczeń z tańcem, który transformował się od tańca rozumianego pod kątem scenicznym, uczenia tańca, poprzez wychowawczy, rozwojowy, terapeutyczny do aspektu duchowego, energetycznego, szamańskiego. To również korzenie tańca w ogóle, bowiem tam, gdzie nie potrafiono wyrazić czegoś za pomocą słów, tam gdzie przeżycie przekraczało możliwości poznawcze, pojawiał się taniec.

CO WART MIEĆ ZE SOBĄ?

Zapraszam by wziąć ze sobą wodę i niekrępujący ruchów, dający swobodę w ciele ubiór. Tańczymy na boso lub w skarpetkach antypoślizgowych. Do dyspozycji mamy maty, grube koce, kocyki, wałki)

Spotkania bez alkoholu i innych używek.

Szczegóły dotyczące konkretnych spotkań w wydarzeniu na fb:
 
https://www.facebook.com/events/2371714336426043/?event_time_id=2371714343092709

Prowadzący: Tomasz Kudłacz - holistyczny rozwój

Tomasz SAheal Kudłacz – tancerz życia, uzdrowiciel, pedagog, andragog, trener rozwoju osobistego i duchowego. Zajmuję się holistycznym wsparciem człowieka w jego procesie zmiany, czyli akceptacji, bowiem tym co zmienia, jest przyjęcie i akceptacja tego, co po prostu jest. Czerpię z inteligencji somatycznej ciała, terapeutycznych właściwości ruchu i tańca, potęgi umysłu, przestrzeni serca – miejsca świadomości Istoty, którą Jesteś i stanu koherentnego między sercem a mózgiem oraz praktyk szamańskich.

Zapraszam, Tomasz SAheal Kudłacz

  • Duchowość Tańca - ucieleśnienie, medytacja w ruchu

Kontakt:
535141577 kudlacztomasz@gmail.com
Miejscowość: Warszawa (mazowieckie)
Adres: Krasińskiego 35A
Strona internetowa: www.facebook.com/tomaszkudlacz
Data dodania: 2019-11-08
Data wygaśnięcia: 2020-01-07
Ilosc wyświetleń: 156
Wszystkie ogłoszenia użytkownika