Floating Facebook Widget

Chwasting - Moc Dzikich Ziół

Chwasting - Moc Dzikich Ziół

"Wszystko co jest, posiada bowiem duszę, czy to kamień, czy roślina, czy zwierzę, czy nawet myśl. To, co znajduje się na ziemi i pod jej powierzchnią, ani przez chwilę nie przestaje się przeistaczać, bo ziemia jest również bytem żywym i posiada własną duszę. My stanowimy część tej duszy i rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że ona działa zawsze na naszą korzyść"
Paulo Coelho

-------------------------------------------------------------
Podążanie ścieżką duchowego rozwoju jest procesem współpracy i zjednoczenia z Naturą. Zapraszamy Cię do odkrycia połączenia pomiędzy Twoją Duszą, a Matką Ziemią i jej roślinnym bogactwem i dobrodziejstwem.

Podczas warsztatów uwolnimy swoją wewnętrzną intuicję i poznamy moc dzikich roślin na łąkach, w powiązaniu z żywiołami. Zdobędziemy doświadczenie w rozpoznawaniu roślin, rozumieniu ich właściwości i zbieraniu odpowiednich dla was.
Następnie zajmiemy się przetwarzaniem roślin, aby zastosować ich właściwości uzdrawiania. Będzie to magia mikstur. Wytłoczymy oleje do maceratów roślinnych, zastosujemy rośliny w pokarmie dla ciała i jadalnych kosmetykach. Ostatni etap to doświadczenie destylacji roślin przy pomocy tradycyjnej metody z alembikiem (starym alchemicznym naczyniem do przetwarzania roślin w procesie destylacji parą wodną).

Tak pobudzone zmysły obserwacji, zapachu, smaku, dotyku rozwiną w was umiejętność samodzielnego poszukiwania i wykorzystywania właściwości dzikich roślin.

--------------------------------------

Prowadząca: Barbara Styczeń, specjalistka i pasjonatka dzikich roślin, prowadząca własne siedlisko schowane w lubuskich lasach. 18 letnia przygoda i współpraca z dzikimi roślinami zaczęła się od opuszczenia miasta, wolności od sklepów i cywilizacji śmieci. To doświadczenie wprowadza w świat życia porami roku, mocami żywiołów i wegetacji przyrody.
Przygotowanie uzdrawiających potraw, propagowanie wiedzy o świecie dzikich roślin, jadalne kosmetyki, życie w zdrowiu, zasady permakultury, zasady ayurwedyjskie czerpane są z wieloletnich wypraw Basi do Indii. Cykle warsztatów zwanych Chwasting odbywają się w różnych miejscach w kraju oraz w Hanowerze, Eindhoven, Antwerpii, Brukseli, Paryżu, Lyonie, Prowansji oraz na Korsyce.

--------------------------------------

TERMIN:
27-28 kwietnia 2019

Godziny zajęć:
sobota, 10:00 - 18:00
niedziela, 9:00 - 16:00

Miejsce:
MALOKA Staniątki: Niepołomice, Staniątki 58

W trakcie warsztatów przygotowujemy potrawy z warzyw, zbóż i ziół. Spożywamy również ziołowe "przekąski" przygotowane samodzielnie przez uczestników. Naszym obiadem będą więc własnoręcznie przygotowane uzdrawiające potrawy.

Inwestycja: 400 zł
Cena obejmuje opłatę za dwa dni zajęć, w tym również obiady.
(rezerwacja wymaga wpłaty zadatku - więcej informacji na stronie https://www.maloka.pl/chwasting-moc-dzikich-ziol)

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (pracujemy w kameralnych grupach)!

Kontakt i rezerwacja miejsc:
https://www.maloka.pl/zapisy-informacje-techniczne-1
e-mail: maloka.szkolenia@gmail.com
tel. 577 658 888

  • Chwasting - Moc Dzikich Ziół

Kontakt:
796 871 888 maloka.kontakt@gmail.com
Miejscowość: Staniątki (małopolskie)
Strona internetowa: www.maloka.pl
Data dodania: 2019-04-11
Data wygaśnięcia: 2020-04-11
Ilosc wyświetleń: 25
Wszystkie ogłoszenia użytkownika