Floating Facebook Widget

Biodanza - Taniec Życia, Serca i Wolności.

„Biodanza reprezentuje pierwotny schemat energetyczny głębokiego związku i wolności ekspresji, piękna, entuzjazmu i pasji. Żyje w nas dzięki rdzennym pragnieniom naszego gatunku, takim jak pragnienie zdrowia, miłości, przyjemności i dobrego samopoczucia. Daje nam impuls by zanurzyć się w świecie wrażeń i zmysłów. Uczy nas postrzegać życie jako sztukę, a także słuchać kompasu własnego serca, który łączy nasze pragnienie dawania oraz otrzymywania miłości.” (Cristiano Martins)  

Biodanza oznacza Taniec Życia. To taniec serca i wolności rodem z Ameryki Południowej.To system, który integruje muzykę i ruch; umożliwianawiązanie autentycznej relacji ze sobą, z innymi ludźmi oraz z otoczeniem.Tworzy intensywniejszą świadomość życia,dziękiuważności i obecnościw „tu i teraz”.

Celem biodanzy jest świętowanie życia. Pobudza i ułatwia nawiązywanie relacji, pomaga uczestnikom odzyskać radość i witalność oraz celebrować świętość życia. Pomaga czuć się szczęśliwym, zdrowym i pewniejszym siebie, wzmacniając poczucie własnej wartości i doskonaląc umiejętność dokonywania wyborów.  

Biodanza to głęboko transformująca, a zarazem delikatna praca nad  świadomością oparta na pracy z ciałem, ruchem i tańcem.
  • Integruje ciało, umysł, emocje i duszę.
  • Rozbudza witalność, kreatywność, zmysłowość, seksualność i emocjonalność.
  • Uczyotwartości, radości, budowania dobrych relacji oraz wyrażania emocji.
Przemiananastępuje poprzez naukę odczuwania połączenia ze swoim ciałem, emocjami i energią.Doświadczenia te, określane są mianem “vivencias”. Umożliwiają one dostęp do naszych pierwotnych emocji i pomagają wyrażać je poprzez ruch.    

Biodanza wzmacnia także „lineas de vivencia”, czyli linie żywotnościw ramachpięciu określonych obszarów:witalności, seksualności, kreatywności, uczuciowości i transcendencji.  

Biodanza opiera się na badaniach psychologicznych, filozoficznych, antropologii tańca i tradycyjnych rytuałach.Jeden z jej nauczycieli wyjaśnia pochodzenie słowa “biodanza” z greckiego bios oznaczającego życie, oraz z wywodzącego się z hiszpańskiego danza, które oznacza taniec. Zajęcia polegają na osobistym, bezpośrednim doświadczeniu –indywidualnie, w parach, podgrupach lub w grupie złożonej ze wszystkich uczestników. Podczas zajęć wykorzystuje muzykę, ruch i taniec aby umożliwić stworzenie harmonii i bliskości w relacjach międzyludzkich.  

Biodanza Systemu RolandoToro to metoda, która pracuje na potencjale możliwości każdego człowieka.Wykorzystuje metodę autorską twórcy systemu, prof. Rolando Toro, która bazuje na pozytywnych zasobach każdego z nas, odkrywając przed nami różne możliwości i formy ekspresji. Jej ojcem jest psycholog, antropolog, poeta i artysta z Chile. A od lat 60 -tych XXw jest rozpowszechniana w ponad 30 krajach na całym świecie jako metoda rozwoju osobistego.  

Biodanza zwraca naszą uwagę na budowanie więzi i relacji poprzez kontakt wzrokowy, który stanowi podstawę pięknej komunikacji bez użycia słów. Ten sposób pomaga w otwarciu serca, zmianie potrzeb i pragnień danej osoby, a także w pobudzeniu gotowości na nowe doświadczenia.

„Człowiek nie żyje, aby tańczyć, lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył”  

Harmonogram zajęć:  

PIĄTEK (15 listopada)
20:00 – 22:00 BIODANZA  

SOBOTA (16listopada):
11:00 – 14:00 BIODANZA
14:00 – 16:00 Przerwa obiadowa i odpoczynek
16:00 – 19:00BIODANZA  

NIEDZIELA (17listopada):
10:00 – 13:00 BIODANZA
13:00 – 15:00 Przerwa obiadowa i odpoczynek
15:00 – 18:00 BIODANZA  

Aby rozpocząć praktykę Biodanzy i doświadczyć płynących z niej korzyści nie jestkonieczne żadne doświadczenieani przygotowanie taneczne. Taniec odbywa się boso.  

PROWADZĄCY:

CRISTIANO MARTINS

  
Jest nauczycielem  Biodanzy (systemu Rolando Toro), certyfikowanym przez portugalską szkołę Biodanza SRT. Jest także częścią kadry pedagogicznej w Instytucie Psychologii Stosowanej, gdzie prowadzi podyplomowy kurs pt: "Rozwój i terapia człowieka poprzez sztuki ekspresyjne”. W ciągu ostatnich kilku lat poświęcił się tworzeniu różnorodnych autorskich warsztatów, takich jak: "Poddaj się miłości"; "Święty wojownik"; "Ekstatyczny kochanek"; "Korzenie na ziemi, korzenie w niebie"; "Chaos, kreatywność i powrót sacrum"; "Narodziny kosmicznego człowieka"; "Pod znakiem uczucia";  "Mistyczny magik". Oferuje swoją pracę w wielu krajach: w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Grecji, Francji, Estonii i Kanadzie.

Urodzony w 1979 r. w Niemczech, osiedlił się  i mieszka w Portugalii. Po ukończeniu klinicznej pedagogiki psychiatrycznej uczył się terapii Gestalt.Narzędzia te pozwoliły mu pracować przez kilka lat w dziedzinie zaburzeń behawioralnych.  

TERMIN:                 
15 - 17 listopada 2019 (piątek– niedziela)  

ROZPOCZĘCIE:    
15 listopada godz. 20  

ZAKOŃCZENIE:   
17 listopada godz. 18  

CENA WARSZTATU:      
550 złprzy wpłacie zaliczki do 15 września 600 zł przy wpłacie zaliczki po 15 września  

RABAT:                              
50 zł dla uczestników VIII Festiwalu Tantry i Świadomości  

KONTAKT:            
www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
biuro:     662759576
Jacek Towalski       602219382
Maja Wołosiewicz-Towalska606994366  

MIEJSCE:               
Warszawa  

ZAPISY: 
  • 1.    Konieczna jest rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).
  • 2.    Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
  • 3.    Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację udziału w warsztacie. Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestniczek!
  • 4.    Zaliczkę w wysokości 200 zł  prosimy wpłacać  na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego  „Tu i Teraz”  z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem:  „zaliczka za warsztat15-17.XI.2019”.
  Tu i Teraz Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 BANK PKO BP   Dla przelewów zagranicznych: BIC (Swift): BPKOPLPW IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410  
  • 6.    Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłatyna koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu.W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.


  • Biodanza - Taniec Życia, Serca i Wolności.

Kontakt:
marta.kamionka@tuiteraz.eu
Miejscowość: Warszawa
Strona internetowa: https://tuiteraz.eu/pl/warsztaty/harmonogram/event/1221-biodanza-taniec-zycia-serca-i-wolnosci
Data dodania: 2019-08-13
Data wygaśnięcia: 2020-02-09
Ilosc wyświetleń: 216
Wszystkie ogłoszenia użytkownika